آیفون 8، 7s و 7s پلاس، نمایشگر True Tone مشابه با آیپد پرو 9.7 اینچی دارند

شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت اپل قصد دارد در آیفون 8، 7s و 7s پلاس از صفحه نمایش True Tone که در آیپد پرو 9.7 اینچی وجود دارد، استفاده کند.
تبلیغات

یکی از شایعات جدید درباره‌ی خط تولید آیفون ۲۰۱۷ اپل مربوط به حسگرهای سنجش نور محیط است. به طور خاص، بانک سرمایه گذاری بارکلیز فکر می‌کند آیفون 8 بسیار باکیفیت و گران‌قیمتی که مجهز به نمایشگر OLED خواهد بود، ویژگی جدیدی خواهد داشت که با آیفون 7 اس و آیفون 7 اس پلاس مشترک است؛ آیفون‌هایی که انتظار می‌رود بسیار شبیه به نمونه‌های سال قبل باشند.

یکی از این ویژگی‌ها، بهره‌مندی از صفحه نمایش تُن رنگ حقیقی (True Tone) است. اولین و تنها دستگاه ساخت اپل که مجهز به صفحه نمایشی از این نوع است، آیپد پرو 9.7 اینچی نام دارد. هر چند زمانی که آیپد پرو 12.9 اینچی جدید هم از راه برسد، احتمالا از این صفحه نمایش بهره خواهد برد. True Tone به این معنی است که رنگ و شدت نور پنل بر اساس محیط پیرامون و به‌طور خودکار تنظیم می‌شود. بنابر این، به‌عنوان مثال هنگامی که کاربر از دستگاه اپلی مجهز به این صفحه نمایش در زیر نور لامپ‌های رشته‌ای استفاده کند، تن رنگ نمایشگر گرم‌تر خواهد شد. همچنین هنگام استفاده از دستگاه در خارج از خانه و در یک روز ابری، تن رنگ صفحه نمایش سردتر و متمایل به رنگ آبی خواهد شد.

این صفحه نمایش در هماهنگی با حسگر نور محیطی که طیف کاملی از رنگ‌ها را دریافت می‌کند، در آیفون‌های آینده‌ی اپل یک شاهکار محسوب خواهد شد. حسگر یادشده به‌وسیله‌ی یک شرکت اتریشی تولیدکننده نیمه‌هادی، به نام AMS تأمین خواهد شد. استفاده از چنین حسگر نور محیط پیشرفته‌ای، اپل را ملزم به پرداخت مبلغ ۱ دلار به ازای هر قطعه خواهد کرد. درحالی که این مبلغ برای نسخه‌ی عادی معادل ۰.۶ دلار است. با این حساب، درصد هزینه‌های شرکت اپل به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

آیا با وجود نمایشگر True Tone و حسگر نور محیط پیشرفته، اپل شاهکار دیگری خلق خواهد کرد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات