نکسوس های Marlin و Sailfish کیفیت ساخت متفاوتی خواهند داشت

نکسوس های Marlin و Sailfish کیفیت ساخت متفاوتی خواهند داشت

گزارش‌های جدید حکایت از آن دارند که کیفیت ساخت گوشی‌های نکسوس جدید، تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر خواهند داشت. مارلین بدنه‌ای تمام‌فلزی داشته و بدنه‌ی سیلفیش تلفیقی از پلاستیک و فلز خواهد بود. بازومیت همراه باشید.

درحال‌حاضر، بسیاری از شایعات و گمانه‌زنی‌ها پیرامون جدیدترین تلفن هوشمند سامسونگ، گلکسی نوت ۷ در جریان است. انتظار می‌رود که این گوشی طی چند روز آینده معرفی شده و در طول ماه آینده، آماده‌ی فروش باشد. اگرچه معرفی گلکسی نوت ۷، رویداد بسیار بزرگی محسوب می‌شود، اما این دستگاه تنها تلفن هوشمند مهمی نیست که رونمایی از آن به‌زودی صورت خواهد گرفت. شرکت گوگل نیز در نظر دارد که در طی ماه‌های آینده، دو دستگاه نکسوسی جدید عرضه کند.

بر اساس تعداد فزاینده‌ای از گزارش‌ها، شرکت اچ‌تی‌سی مسئولیت تولید هر دو گوشی را بر عهده خواهد داشت. این گوشی‌ها که اکنون با نام‌های Marlin و Sailfish شناخته می‌شوند، به‌طور کلی مشخصات یکسانی خواهند داشت. گفته می‌شود که گوشی‌های جدید گوگل ظاهر یکسانی خواهند داشت با این تفاوت که Marlin، تلفنی با ابعاد بزرگ‌تر، گران‌قیمت‌تر و مشخصه‌های پرچمدارگونه‌‌ی بیشتری خواهد بود. درحالی‌که Sailfish کوچک‌تر بوده و قیمت پایین‌تری نیز خواهد داشت. بااین‌حال به گزارش وب‌سایت NexusBlog، کیفیت ساخت نیز یکی از تفاوت‌های عمده‌ی گوشی‌های نکسوس جدید خواهد بود.

بر اساس این گزارش که گفته می‌شود مبداء آن “بخش تولید اچ‌تی‌سی” است، دو تلفن جدید ازلحاظ کیفیت ساخت با هم تفاوت خواهند داشت. اگرچه شایعات قبلی از یکسان بودن طراحی این دو گوشی حکایت داشتند، اما خبر جدید معقول‌تر به‌نظر می‌رسد، چرا که احتمالا یکی از این دو گوشی، نسخه‌ی پریمیوم دیگری خواهد بود. بنابراین اگرچه سیلفیش ظاهری شبیه به مارلین خواهد داشت اما کیفیت ساخت آن با مارلین متفاوت خواهد بود.

گفته می‌شود که مارلین بدنه‌ای تمام‌فلزی خواهد داشت، در حالیکه‌ سیلفیش از بدنه‌ای پلاستیکی بهره برده و تنها فریم آن فلزی خواهد بود. بنابراین احتمالا مارلین در تطابق با اچ‌تی‌سی ۱۰ بوده و سیلفیش نیز از طراحی نزدیک به سری دیزایر اچ‌تی‌سی بهره خواهد برد. بر اساس گزارش منتشر شده، شرکت اچ‌تی‌سی قصد دارد تا با این راهکار، هزینه‌‌های ساخت سیلفیش را پایین آورده و بدین ترتیب آن را به دستگاه ارزان‌قیمت‌تری بدل کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده