همکاری HTC با Bose برای کاهش سایز بلندگوها و افزایش اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش [بروزرسانی: بوز تکذیب کرد]

همکاری HTC با Bose برای کاهش سایز بلندگوها و افزایش اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش [بروزرسانی: بوز تکذیب کرد]

اچ‌تی‌سی به تازگی محصولاتی بسیار ارزنده‌ای را روانه‌ی بازار می‌کند. اچ‌تی‌سی وان ام ۸ آخرین نسل از پرچمدار این کمپانی است که تحسین بسیاری از منتقدین را برانگیخته است. به‌نظر می‌رسد این کمپانی تایوانی در تلاش برای بالابردن هرچه بیشتر کیفیت محصولات خود در پی همکاری با Bose برای کاهش سایز بلندگوهای بوم‌ساند و افزایش سایز صفحه‌ی نمایش است.

همانطور که می‌دانید اچ‌تی‌سی در یک سال اخیر با مشکلی به نام ضرردهی مواجه بوده است که گزارش‌های مالی اخیر این کمپانی گویای این مطلب است. این کمپانی تایوانی در سه‌ماهه‌ی اخیر سود عملیاتی 76.5 میلیون دلاری را رقم زده است که این کمپانی را برای اولین بار در یک سال اخیر از ضرردهی خارج کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که این کمپانی را از ضرردهی خارج کرده و به سود رسانده نسل جدید پرچمدار این کمپانی یعنی اچ‌تی‌سی وان ام ۸ است که با بهره‌گیری از صفحه‌ی نمایش 5 اینچی فول‌اچ‌دی، پردازنده اسنپ‌دراگون 801، ۲ گیگابایت حافظه‌ی رم و بلندگوهای بوم‌ساند و بدنه فلزی طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

مقاله مرتبط:

  • بررسی وان ام 8 اچ‌تی‌سی (HTC One M8)

هرچند بسیاری از کاربران هنوز انتقاداتی را در مورد دوربین این تلفن‌هوشمند مطرح می‌کنند، اما به‌نظر می‌رسد اچ‌تی‌سی در حال تلاش برای بالا بردن کیفیت ساخت و سرویس‌های تلفن‌های‌هوشمند خود در آینده‌ی نزدیک است. همچنین یکی دیگر از مواردی که در محصولات آینده می‌تواند بهبود یابد، کاهش حاشیه‌های این تلفن‌هوشمند است که مخصوصاً در قسمت بالا و پایین تلفن‌هوشمند کمی در مقایسه با رقبا بیشتر است.

براساس اخبار منتشر شده اچ‌تی‌سی در حال همکاری با بوز برای بهبود کیفیت و همچنین کاهش سایر بلندگوها است تا از این طریق با بالا بردن سایز صفحه‌ی نمایش، حاشیه‌ها را نیز به‌طور محسوسی کاهش دهد. در صورت تحقق این امر باید شاهد بهبود کیفیت صدا در کنار کاهش سایز فضای اختصاص یافته به بلندگوهای بوم‌ساند اچ‌تی‌سی در نسل‌های بعدی وان این کمپانی باشیم. اچ‌تی‌سی سابقه‌‌ای طولانی در همکاری با کمپانی‌های تولیدکننده‌ی محصولات صوتی دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به بیتس اشاره کرد که در سال‌های اخیر همکاری نزدیکی را با اچ‌تی‌سی داشته است. همچنین اخیراً اچ‌تی‌سی با همکاری هارمن/کاردن نسخه‌ای متفاوت از اچ‌تی‌سی وان ام ۸ را روانه‌ی بازار کرد. در صورتی که این همکاری محقق شود شاهد بکارگیری بلندگوهای بوز در محصولات آتی خواهیم بود بطوریکه این بلندگوها سایز حاشیه‌ی تلفن‌هوشمند را نیز تحت تاثیر قرار داده و منجر به کاهش آن خواهد شد.

بروزرسانی:

براساس اطلاعات منتشر شده مسئولین بوز با تکذیب این خبر، همکاری با اچ‌تی‌سی به‌منظور کاهش سایز بلندگوها و درنتیجه کاهش سایز حاشیه‌ی صفحه‌ی نمایش را تکذیب کردند. با تکذیب این موضوع توسط بوز می‌توان خبر مربوط به کاهش سایز حاشیه‌های بالا و پایین صفحه‌ی نمایش را به‌گونه‌ی دیگری تحلیل کرد. با خارج شدن بوز از این موضوع شاید اچ‌تی‌سی با کمپانی دیگری در حال همکاری است یا اینکه تایوانی‌ها به تنهایی درصدد کاهش سایز بلندگوهای بوم‌ساند هستند. شاید اصلاً چنین موضوعی در برنامه‌های کاری اچ‌تی‌سی قرار نداشته و در محصولات آتی کمپانی نیز شاهد تغییرات این چنین نخواهیم بود. برای مشخص شدن این موضوع باید به انتظار ماه‌های آتی و ارائه‌ی محصولات اچ‌تی‌سی باشیم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده