چگونه مشکل Not Registered on network در سامسونگ را برطرف کنیم؟

شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
بخش شبکه گلکسی اس ۲۳
با چندین روش ساده می‌توانید سیگنال ازدست‌رفته‌ی آنتن گوشی سامسونگ خود را بازیابی کنید.
تبلیغات

برخلاف گوشی‌های تلفن همراه، سیم‌کارت‌هایی که آن‌ها را به شبکه‌های مختلف وصل می‌کنند در ده سال اخیر به‌سختی تکامل یافته‌اند که همین امر می‌تواند هنگام برقراری تماس با اینکه همه‌چیز خوب به‌نظر می‌رسد، باعث بروز خطاهای مختلفی شود.

اگر از گوشی یا تبلت سامسونگ استفاده می‌کنید، شاید گاهی هنگام برقراری تماس با پیغام خطای «Not Registered on Network» یا «در شبکه ثبت نشده است» مواجه شوید. دلایل متعددی برای رخ دادن چنین خطایی وجود دارد اما عیب‌یابی و رفع آن‌ها چندان ساخت نیست.

چنین مشکلی اگر از سمت شبکه اصلی نباشد، بیشتر به‌دلیل نبود سیگنال کافی برای اتصال سیم‌کارت به شبکه‌های تلفن همراه است. معمولاً هنگامی که گوشی خود را در جایی از خانه که آنتن کافی ندارد قرار می‌دهید، بعد از برداشتن گوشی و تلاش برای برقراری تماس با ارور Not Registered on Network مواجه می‌شوید. تنها کاری که نیاز باید انجام دهید، تنظیم مجدد برخی تنظیمات خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید.

رفع مشکل Not Registered on network در گوشی سامسونگ

  • شاید باورتان نشود اما خاموش و روشن کردن گوشی باعث تنظیم مجدد و ریست برخی داده‌های سیم‌کارت می‌شود؛ راه‌حلی بسیار ساده که در زمان بسیار کمی می‌تواند مشکلتان را حل کند. علاوه‌بر مشکل مربوط به سیم‌کارت، ری‌استارت کردن گوشی یا تبلت به‌دلیل ریست کردن برخی کد‌های موجود در سیستم‌عامل، مشکلات کاربران زیادی را در زمینه‌های مختلف حل کرده است.
  • با توجه به اینکه برخی از اپراتورهای داخلی کیفیت تماس‌ها را در بستر اتصال 4G افزایش داده‌اند، هنگامی که اینترنت گوشی سامسونگ خاموش باشد یا به شبکه Wi-Fi وصل باشد، ممکن است هنگام برقراری تماس با خطای ثبت نشدن در شبکه مواجه شوید؛ بنابراین یک‌بار به شبکه اینترنت موبایل خود وصل شوید و اگر باز هم اتفاقی نیفتاد، حالت هواپیما را روشن و سپس خاموش کنید.
  • بین شبکه‌های مختلف از 2G تا 5G جابه‌جا شوید. مانند تصویر زیر در تنظیمات به قسمت Connections و سپس Mobile Networks بروید و حالت شبکه را بین گزینه‌های مختلف تغییر دهید. معمولاً در جاهایی که سیگنال کافی وجود ندارد، حالت 2G بهترین گزینه برای برقراری تماس است.
بخش شبکه رابط کاربری One UI
  • اگر هنوز مشکلتان پابرجا است، سعی کنید اپراتور شبکه را به‌صورت دستی انتخاب کنید. در همان صفحه‌ی Mobile Networks روی Network Operators ضربه بزنید. در این صفحه گزینه‌ی Select automatically را غیرفعال و سپس از میان گزینه‌های موجود، ارائه‌دهنده‌ی شبکه‌ی مربوط به سیم‌کارت خود را انتخاب کنید.
بخش شبکه رابط کاربری One UI

گزینه‌های فوق مشکلات مربوط به ارور Not Registered on Network را تا حد زیادی برطرف می‌کنند اما اگر هنوز مشکلتان حل نشده است سعی کنید گوشی خود را به آخرین نسخه از رابط کاربری One UI آپدیت کنید.

جدیدترین رابط‌کاربری سامسونگ چه ویژگی‌هایی دارد؟

به‌عنوان راه‌حل‌های دیگر می‌توانید سیم‌کارت را از اسلات خارج کنید و دوباره درون گوشی قرار دهید و اگر باز هم نتیجه‌بخش نبود، با سیم‌کارتی از اپراتور دیگر امتحان کنید. اگر همچنان ارور Not Registered on Network پابرجا است، برای حل این مشکل سعی کنید با تلفن دیگری که آنتن دارد با پشتیبانی اپراتور خود تماس بگیرید یا در نهایت گوشی خود را برای بررسی بیشتر در اختیار یکی از مراکز معتبر تعمیرات گوشی قرار دهید.

در برخی موارد بر اثر ضربه یا افتادن گوشی درون مایعات، آی سی مربوط به اتصال شبکه‌ی تلفن همراه آسیب می‌بیند و راهی جز تعویض آن وجود ندارد. البته ابتدا مطمئن شوید که تمام روش‌های گفته‌شده در مقاله را مرحله‌به‌مرحله امتحان کرده‌‌اید. اگر شما نیز در شرایطی مشابه از راه‌حل خاصی که برای حل مشکل سیم‌کارت روی شبکه ثبت نشده است، استفاده کردید، آن را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران زومیت به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات