غیرفعال کردن هشدار ساعت از طریق دکمه‌ های تنظیم صدا در اندروید

دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
مطالعه 2 دقیقه
هنگامی که صبح‌‌ها آلارم گوشی به صدا درمی‌آید روی نمایشگر، کلیدهایی ظاهر می‌شوند که گاهی افراد به دلیل خواب‌آلودگی نمی‌دانند کدام کلید را لمس کنند تا صدای هشدار قطع شود، بر این اساس به تازگی برنامه‌ای برای اندروید ارایه شده که کاربران می‌توانند برای غیرفعال کردن یا Snooze این هشدار از طریق کلیدهای تنظیم حجم صدا وارد عمل شوند.
تبلیغات

 در حال حاضر بسیاری از افراد ساعت را در موبایلشان تنظیم می‌کنند و از طریق آن از خواب بیدار می‌شوند و معمولا برای غیرفعال کردن صدای هشدار این آلارم‌ها باید به‌نمایشگر نگاه کرده و دکمه مورد نظر را لمس کنند. اما استفاده از دکمه‌های افزایش یا کاهش حجم صدا برای کنترل این مورد می‌تواند مناسب باشد. این قابلیت روی برخی از دستگاه‌ها نظیر سری گلکسی سامسونگ به‌صورت پیش‌فرض وجود دارد ولی خوشبختانه فعال کردن این ویژگی روی تمام دستگاه‌های اندرویدی کار ساده‌ای است.

اپلیکیشن‌های ساعت زیادی تاکنون منتشر شده‌اند که ما در این مقاله از زومیت تصمیم داریم به‌بررسی محبوب‌ترین آن‌ها بپردازیم. مثلا اپلیکیشن Clock گوگل قابلیت‌های کاربردی بسیاری را ارایه می‌دهد.

برای فعال کردن قابلیت رد یا snooze هشدار گوشی از طریق دکمه‌های کنترل حجم صدا ابتدا باید اپلیکیشن Clock را روی گوشی اجرا کنید. البته اگر این اپلیکیشن روی دستگاه‌تان نصب نیست می‌توانید از طریق لینک موجود در انتهای مقاله آن را به‌صورت رایگان دریافت و روی تلفن هوشمندتان نصب کنید.

بعد از اجرای برنامه، دکمه‌ای را که به‌شکل سه‌نقطه است در سمت راست قسمت بالایی نمایشگر لمس کنید و به‌بخش Settings یا همان تنظیمات بروید. حال به‌پایین صفحه اسکرول کنید تا گزینه Volume buttons را مشاهده کنید. اکنون وارد این گزینه شوید. به‌صورت پیش‌فرض هیچ وظیفه‌ای در زمان پخش هشدار برای دکمه‌های کنترل حجم صدا در نظر گرفته نشده است ولی می‌توانید Snooze (چرت‌زدن) یا قطع هشدار را روی این دو دکمه تنظیم کنید. با انجام این تنظیمات در زمان‌های آتی اگر هشدار به‌صدا در آید به‌سادگی می‌توانید از طریق فشار دادن یکی از دکمه‌های افزایش یا کاهش حجم صدا، هشدار را قطع کنید یا روی حالت Snooze بگذارید.

گوگل Clock

در ادامه می‌توانید اپلیکیشن Clock را دانلود و روی دستگاه اندرویدی‌تان نصب کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که این اپلیکیشن تنها روی اندروید ۴.۴ و نسخه‌های جدید‌تر اندروید قابل نصب است.

 لینک دانلود: گوگل‌پلی

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات