کدام ویدیو پلیر در ویندوز 8.1 مصرف باتری کمتری دارد؟

کدام ویدیو پلیر در ویندوز 8.1 مصرف باتری کمتری دارد؟

در دنیای امروز طول عمر باتری یکی از مهمترین عوامل در انتخاب کاربران است. هیچ‌کس دوست ندارد که در حین تماشای فیلم یا انجام امور روزانه خود با اتمام شارژ باتری روبرو شود و کارش نیمه کاره باقی بماند. از این رو وب سایت انندتک، نرم افزارهای مختلف پخش ویدیو در ویندوز 8.1 را مورد بررسی قرار داده تا دریابد کدامیک مصرف باتری کمتری دارد.

روش آزمایش به این گونه بوده است که نرم افزارهای مختلف پخش کننده ویدیو در ویندوز 8.1 را بر روی لپ تاپ Vaio Pro 13 نصب نموده و سپس یک ویدیو با رزولوشن 1080p با فرمت MP4 و MKV را در آن‌ها پخش کرده‌اند.

نرم افزارهای انتخاب شده عبارتند از

  • MPCHC – یک نرم افزار متن-باز سبک
  • Windows Media Play – نرم افزار پیش فرض ویندوز در محیط دستکاپ
  • Video App نرم افزار پیش فرض ویندوز در محیط مترو یا مدرن
  • VLC – یکی از محبوب ترین نرم افزارهای پخش کننده فایل های چند رسانه ای

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، نرم افزار MPCHC که برای پخش فایل‌های MKV بهینه شده است، از باقی برنامه ها، بیشتر باتری مصرف می‌کند. وضعیت VLC کمی بهتر است و حدود 7 درصد طول عمر باتری بیشتری را نسبت به MPCHC ارائه می‌کند.

vayo windows8.1

اما نکته عجیب و جالب توجه مدیریت فوق العاده خوب Windows Media Player ویندوز است که توانسته 418 دقیقه فیلم را پشت سر هم پخش کند که 32 درصد از MPCHC و 36 درصد از VLC بهتر است.

نرم افزار Video App ویندوز که در حالت مترو یا مدرن ویندوز 8 اجرا می‌شود از همه بهتر عمل کرده است. Video App ویندوز 8.1 توانسته 13 درصد بهتر از ویندوز میدیا پلیر، 50 درصد بهتر از MPCHC و 54 درصد بهتر از VLC بهینه مصرف کند.

به این ترتیب اگر قرار است از لپ تاپ یا تبلت ویندوزی خود برای تماشای ویدیو استفاده کنید کم مصرف‌ترین گزینه، نرم افزار Video App خود ویندوز است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده