مک بوک‌های پرو جدید به جای HDMI 2.1، به درگاه HDMI 2.0 مجهز شده‌اند

سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
مطالعه 2 دقیقه
همان‌طور که انتظار می‌رفت، اپل درگاه‌های متعددی به مک‌بوک‌های پرو ۲۰۲۱ اضافه کرده است. البته این شرکت از درگاه HDMI 2.0 در این محصولات استفاده کرده و خبری از HDMI 2.1 نیست.
تبلیغات

اپل در سال ۲۰۱۶ همه‌ی درگاه‌های ارتباطی مک‌بوک‌های پرو را حذف و به‌ جای آن‌ها فقط از درگاه‌ تاندربولت روی این محصولات بهره گرفت. حال با معرفی مدل‌های جدید مک‌بوک‌ پرو، برخی از درگاه‌های ارتباطی به این محصولات اضافه شده است. مدل‌های جدید مک‌بوک‌ پرو ۲۰۲۱ از یک درگاه کارت اس‌دی، یک درگاه HDMI و سه درگاه تاندربولت بهره می‌برند.

به گزارش مک‌رومرز، متأسفانه با توجه به فهرست مشخصات فنی این لپ‌تاپ‌های جدید، اپل از نسخه‌ی ۲/۰ درگاه HDMI در آن‌ها بهره گرفته است؛ درحالی‌که انتظار می‌رفت مک‌بوک‌های پرو امسال به درگاه HDMI 2.1 مجهز شوند.

درگاه HDMI 2.0 از یک نمایشگر 4K با نرخ نوسازی ۶۰ فریم پشتیبانی می‌کند و در مقایسه، باید اشاره کنیم که فناوری HDMI 2.1 امکان اتصال به یک صفحه‌نمایش 4K را با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز فراهم می‌کند.

دلیل اینکه چرا اپل از درگاه HDMI 2.1 در مدل‌های جدید مک‌بوک‌ پرو استفاده نکرده، این است که اپل‌ تی‌وی 4K که اوایل سال جاری به بازار عرضه شد، از این درگاه پشتیبانی نمی‌کند.

البته مک‌بوک‌ پرو M1 اپل با بهره گرفتن از درگاه‌های تاندربولت امکان اتصال به دو نمایشگر خارجی با وضوح تصویر 6K و نرخ نوسازی ۶۰ هرتز را ارائه می‌دهد. مک‌بوک پرو M1 Max نیز امکان اتصال به سه نمایشگر خارجی با وضوح 6K و یک نمایشگر 4K با نرخ نوسازی ۶۰ هرتز را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

نظر شما در مورد مک‌بوک‌های پرو جدید اپل چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات