مقایسه مشخصات فنی مک ‌بوک پرو 2021 با مک بوک پرو M1 2020 و مک‌بوک پرو 2019

مقایسه مشخصات فنی مک ‌بوک پرو 2021 با مک بوک پرو M1 2020 و مک‌بوک پرو 2019

اپل سرانجام در رویداد Unleashed از نسل جدید مک‌بوک پرو رونمایی کرد. در این مطلب مشخصات این محصول را با مک‌بوک پرو سال قبل مقایسه می‌کنیم.

اپل مدل جدید مک‌بوک پرو را با نمایشگر ۱۴٫۲ اینچی جایگزین مدل ۱۳٫۳ اینچی کرد. این شرکت همچنین مک‌بوک پرو ۱۶٫۲ اینچ امسال را به‌عنوان نسل جدید مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۱۹ معرفی کرد.

اپل سال گذشته، مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی را با تراشه‌ی M1 به‌روزرسانی کرد؛ اما از سال ۲۰۱۹ تاکنون هیچ تغییر دیگری در مک‌بوک پرو‌های اپل اعمال نشده بود. اپل امسال از سبک طراحی جدید در مدل جدید این لپ‌تاپ بهره گرفته است. بیشترین تغییر در نسل جدید مک‌بوک پرو روی ظاهر آن اعمال شده است. حاشیه‌های نمایشگر مک‌بوک پرو ۱۴٫۲ اینچی ۲۰۲۱ نسبت به مدل قبلی این محصول کم‌تر شده که باعث افزایش اندازه‌ی صفحه‌نمایش این لپ‌تاپ شده است.

یکی دیگر از تغییرات مهم مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ این است که نمایشگر این محصول مثل آیفون، به بخش ناچ مجهز شده‌. بریدگی یادشده محل وب‌کم 1080p و حسگر نور محیط است. استفاده از ناچ باعث شده اپل حاشیه‌های دستگاه را به‌ کم‌ترین مقدار ممکن برساند و نمایی مدرن در بخش جلویی دستگاه به ارمغان بیاورد. دوربین این دستگاه نسبت به مدل‌ قبلی مک‌بوک پرو، در محیط تاریک تا دو برابر نور بیشتری جذب می‌کند.

لبه‌ی سمت راست مک‌بوک‌ پرو جدید اپل به یک درگاه HDMI، یک درگاه تاندربولت ۴ و یک درگاه کارت حافظه‌ی میکرو اس‌دی مجهز شده است. در لبه‌ی سمت چپ شاهد درگاه شارژ مگ‌سیف، دو عدد درگاه تاندربولت ۴ و یک درگاه ۳٫۵ میلی‌متری برای هدفون هستیم.

نمایشگر مک‌بوک پروهای ۲۰۲۰ نیز دست‌خوش تغییراتی بوده و اپل اکنون از نور زمینه‌ی مینی ال‌ای‌دی به‌جای ال‌ای‌دی استفاده کرده است. قابلیت مهم دیگر این نمایشگر پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز و فناوری پروموشن است.

روشنایی نمایشگر مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ اکنون به ۱۶۰۰ نیت در هنگام پخش محتوای HDR رسیده است. به گفته‌ی اپل، این بهترین نمایشگر به‌کاررفته در یک لپ‌تاپ است.

مقایسه مشخصات فنی مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی ۲۰۲۱ با مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی M1

مقایسه مشخصات فنی مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ با مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۱۹

نظر شما در مورد مک‌بوک پرو جدید اپل چیست؟

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده