اچ پی با عبور از لنوو مقام اول تولید و عرضه لپ تاپ را به خود اختصاص داد

اچ پی با عبور از لنوو مقام اول تولید و عرضه لپ تاپ را به خود اختصاص داد

اچ‌پی با رشد ۴۳ درصدی توانسه است مقام اول تولید و عرضه نوت بوک را به‌خود اختصاص دهد. لنوو، دل، اپل و ایسر در مقام‌های بعدی قرار دارند.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics، پنج شرکت نخست سازنده‌ی لپ‌تاپ توانسته‌اند در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ دستگاه‌های بیشتری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌ی میلادی به بازار عرضه کنند.

به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و به‌تبع آن افزایش دورکاری، تقاضا برای خرید لپ‌تاپ افزایش چشم‌گیری داشته است؛ به‌طوری که شرکت‌های سازنده‌ی لپ‌تاپ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰ درمجموع ۶۲٫۲ میلیون نوت بوک روانه‌ی بازار کرده‌اند. این میزان در مدت مشابه سال پیش تنها برابر با ۴۶٫۲ میلیون بود.

آمار فروش جهانی لپ‌تاپ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰

به‌گفته‌ی Strategy Analytics، پنج تولیدکننده‌ی برتر لپ‌تاپ در سطح جهان رشد کلی و سالانه‌ی ۳۴ درصدی را تجربه کرده‌اند.

شرکت HP در سه‌ماهه‌ی سوم با ۴۳ درصد افزایش رشد فروش درمقایسه‌با سال گذشته، بیشترین نرخ رشد را بین پنج تولید‌کننده برتر ازآنِ خود کرده و به‌واسطه‌ی آن توانسته است رقیب دیرینه‌ی خود، یعنی لنوو را کنار بزند و به پرفروش‌ترین برند لپ‌تاپ‌های جهان تبدیل شود. ناگفته نماند لنوو، دل، اپل و ایسر نیز به‌ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

آمار فروش جهانی لپ‌تاپ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰

کوپرتینویی‌ها در سه‌ماهه‌ی منتهی به سپتامبر توانسته‌اند ۹٫۷ درصد از کل سهم بازار لپ‌تاپ‌ها را به‌دست آورند؛ درحالی‌که این میزان در سال گذشته ۹٫۳ تخمین زده شده بود. اچ‌پی و لنوو نیز هر دو با دراختیارداشتن ۲۳٫۶ درصد از سهم بازار جهانی به‌صورت مشترک در جایگاه نخست قرار گرفته‌اند؛ درحالی‌که شرکت دل با سهم ۱۳٫۷ درصدی، خود را بالاتر از اپل در جایگاه دوم می‌بیند. درنهایت، اچ‌پی حدود ۱۴٫۷ میلیون، لنوو ۱۴٫۶ میلیون، دل ۸٫۵ میلیون و ایسر ۴٫۹ میلیون دستگاه لپ‌تاپ را راهی بازارهای جهانی کرده‌اند.

در طول این دوره، فروشندگان درواقع به‌دلیل تقاضای بسیار زیاد بازار با مشکلات عرضه و زنجیره‌ی تأمین محصولات مواجه شدند و در مواقعی نمی‌توانستند به این حجم از تقاضا پاسخ دهند.

گفتنی است تأمین محصولات همچنان یکی از نگرانی‌های اساسی خواهد بود؛ زیرا انتظار می‌رود که تقاضا همچنان افزایش یابد و مصرف‌کنندگان قبل از فصل تعطیلات، خریدهای خود را آغاز کنند تا برای آموزش یا کار در خانه آماده شوند.

اپل در گزارش‌ مالی ۲۹ اکتبر (هشتم آبان)، درآمد ۹ میلیارد دلاری رایانه‌های مک در سه‌ماهه‌ی متنهی به سپتامبر را گزارش داده بود که از رشد ۲۹ درصدی درآمدی آن درمقایسه‌با بازه‌ی زمانی مشابه سال گذشته حکایت می‌کرد. مدیرعامل اپل، تیم کوک، اذعان کرد که این شرکت در محصولاتش، از‌جمله در بخش مک‌ها، با محدودیت‌های زنجیره‌‌ی تأمین مواجه است.

ناگفته‌ نماند محموله‌ی جدید رایانه‌های مک مبتنی‌بر پردازنده‌ی M1 در سه محصول جدید، یعنی مک ‌بوک پرو ۱۳ اینچی ۱۲۹۹ دلاری و مک‌بوک ایر ۱۳ اینچی ۹۹۹ دلاری و مک مینی ۶۹۹ دلاری، شانزدهم نوامبر (بیست‌‌و‌ششم آبان) عرضه خواهد شد.

منبع appleinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده