پوشش زنده زومیت از رویداد One More Thing اپل [نسخه آفلاین اضافه شد]

پوشش زنده زومیت از رویداد One More Thing اپل [نسخه آفلاین اضافه شد]

امشب اپل رویداد ویژه‌ی خود با شعار One More Thing را ساعت ۲۱:۳۰ برگزار می‌کند که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و مانند دو رویداد گذشته، به‌صورت یک فیلم از پیش ضبط‌شده در اپل پارک و با حضور تیم کوک و تعداد انگشت‌شماری از دیگر مدیران اپل برگزار می‌شود.

در رویداد توسعه‌دهندگان موسوم به WWDC امسال، اپل مهاجرت از پردازنده‌های اینتل x86 به پردازنده‌های مبتنی ‌بر آرم را علنی کرد. پیش‌بینی می‌شود در رویداد One More Thing اپل از اولین رایانه‌های مک‌ مجهز به اپل سیلیکون رونمایی شود. حال با سومین تغییر معماری ساخت پردازنده‌های مک، اپل می‌تواند با استفاده از پردازنده‌های اختصاصی خود کنترل بیشتری بر جدول زمانی و تولید پردازنده‌های استفاده‌شده در مک داشته باشد؛ به‌صورت واضح مشخص است که روابط اپل و اینتل طی چند سال گذشته به دلیل تأخیرهای متعدد در تولید تراشه، به هم ریخته است؛ اپل می‌تواند با این کار تمام مشکلات پیش‌آمده را حل و محصولاتش را در بازده‌ی زمانی منظم‌تری رونمایی کند؛ این مهاجرت حتی در سیستم‌عامل مک نیز بسیار تأثیرگذار است. درواقع مهاجرت اپل به پردازنده‌های ساخت خود، طلوعی دیگر برای مک‌ خواهد بود.

طبق افشاگری‌های اخیر و به گزارش بلومبرگ، یکی از اولین رایانه‌های مک‌ مبتنی ‌بر اپل سیلیکون، نسخه جدیدی از مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی خواهد بود. پیش‌تر این موضوع را اکانت توییتری L0vetodream نیز گزارش داده بود و  مینگ-چی کو، تحلیل‌گر نام‌آشنای محصولات اپل، آن را تأیید کرده است. انتظار می‌رود مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی جدید مبتنی بر اپل سیلیکون تا حدود زیادی شبیه به مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی فعلی باشد؛ با این ‌اوصاف با به‌روزرسانی مک‌بوک پرو، امسال نباید انتظار هرگونه بازطراحی چشمگیری داشته باشیم. گزارش‌های جدید حاکی از آن است که کوپتینویی‌ها در سال ۲۰۲۱ از مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی جدید و بازطراحی‌شده رونمایی خواهند کرد و بازطراحی مک‌ را به سال آینده موکول کرده‌اند.

در ادامه با پوشش زنده رویداد همراه زومیت باشید:

پخش زنده در آپارات | پخش زنده در اینستاگرام


منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده