مایکروسافت سرفیس لپ تاپ جدیدی با نمایشگر ۱۲/۵ اینچی عرضه می‌کند

چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
سرفیس لپ‌تاپ جدید مایکروسافت با سخت‌افزاری میان‌رده و قیمتی در محدوده‌‌ی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلاری برای عرضه در تعطیلات زمستانی ۲۰۲۰ آماده می‌شود.
تبلیغات

پس از موفقیت تبلت سرفیس گو به‌‌لطف سخت‌افزاری مطلوب و برچسب قیمت ۳۹۹ دلاری دور از ذهن نبود که مایکروسافت به‌زودی از مدل‌های اقتصادی بیشتری از سرفیس‌ها رونمایی کند. گویا این موضوع به‌زودی اتفاق خواهد افتاد و لپ‌تاپ جدیدی از سری سرفیس با مشخصات سخت‌افزاری میان‌رده و قیمتی رقابتی عرضه می‌شود.

در گزارش‌ها اشاره شده که لپ ‌تاپ جدید از سری سرفیس در داخل شرکت با لقب اسپارتی (Sparti) شناخته می‌شود و گویا مخاطبان اصلی محصول جدید ردموندی‌ها نیز دانش‌آموزان و دانشجویان خواهند بود. اسپارتی صفحه‌نمایشی ۱۲/۵ اینچی دارد و برای پردازش اطلاعات نیز از پردازنده‌ نسل دهمی Core i5 اینتل قدرت می‌گیرد. مدل پایه‌ی محصول جدید مایکروسافت به ۴ گیگابایت حافظه رم و ۶۴ گیگابایت حافظه ذخیره‌ سازی مجهز شده است و البته کاربران به ازای پرداخت هزینه‌ی بیشتری می‌توانند هنگام خرید، گزینه‌های بهتری را انتخاب کرده و درنتیجه توان سخت‌افزاری لپ‌تاپ جدید سری سرفیس را افزایش دهند.

سرفیس لپ‌تاپ جدید در تعطیلات زمستانی عرضه می‌شود

سرفیس لپ‌ تاپ جدید یا اسپارتی همراه‌با ویندوز ۱۰ (به‌صورت از پیش نصب‌شده) و قیمتی در محدوده‌ی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شود. گزارش‌ها نشان می‌دهند که محصول جدید ردموندی‌ها درواقع گزینه‌ای اقتصادی و ارزان‌قیمت درکنار مدل‌های پیشرفته‌تر خواهد بود. درواقع چنین حالتی در تبلت‌ها نیز رخ داد و مایکروسافت همراه‌با سرفیس پرو، مدلی تضعیف‌شده به‌نام سرفیس گو را عرضه کند. 

بااین‌حال، اسپارتی نیز نقش سرفیس گو را ایفا می‌کند و برای کاربرانی با بودجه محدودتر در نظر گرفته شده است. درحال‌حاضر سرفیس لپ‌تاپ با حداقل سخت‌افزار در نظر گرفته‌شده از قیمت ۹۹۹ دلار شروع می‌شود و باتوجه‌به انتخاب‌های کاربر، هزینه‌ی نهایی افزایش می‌یابد. همین امر سبب‌شده تا محصول جدید ردموندی‌ها را به‌نوعی «سرفیس لپ‌تاپ گو» خواند.

عرضه‌ی اسپارتی را می‌توان انتخابی هوشمندانه توسط سران مایکروسافت دانست. درحال‌حاضر شیوع بیماری کرونا به اقتصاد بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک ضربه زده است و بسیاری از کاربران نیز کمتر به سراغ محصولاتی گران‌قیمت می‌روند. طبیعتا عرضه‌ی لپ‌تاپی با هزینه‌ای به‌مراتب کمتر نسبت به گزینه‌های موجود در بازار می‌تواند نه‌تنها برای ردموندی‌ها سودآور باشد؛ بلکه کاربران نیز گزینه‌های بیشتری هنگام خرید لپ‌تاپی جدید خواهند داشت.

از طرفی قیمت ۵۰۰ الی ۶۰۰ دلاری سرفیس لپ‌تاپ جدید نیز فضای خالی میان دو محصول سرفیس گو با قیمت ۳۹۹ دلار و سرفیس پرو ۷۴۹ دلاری را پر می‌کند. در هر صورت می‌توان درنظر گرفت که سرفیس لپ‌تاپ جدید، پاسخ ردموندی‌ها به پیکسل‌بوک گو گوگل باشد؛ لپ‌تاپی مجهز به سیستم‌عامل اختصاصی گوگل که مخاطبان اصلی آن را مانند اسپارتی، دانش‌آموزان و دانشجویان هستند. 

منابع مختلف تأیید کرده‌اند که سرفیس لپ‌تاپ جدید مانند محصولات دیگر ردموندی‌ها از کیفیت ساخت عالی درکنار عملکرد سخت‌افزاری مطلوب برخوردار است. درواقع مایکروسافت برای کاهش قیمت اسپارتی، کیفیت را فدا نکرده و محصولی متناسب با برند سرفیس به بازار عرضه می‌کند. اسپارتی بسیار کم‌وزن و سبک خواهد بود و بهره بردن از نمایشگری کوچک، محصول جدید ردموندی‌ها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای حمل در طول روز تبدیل می‌سازد.

انتظار می‌رود اسپارتی درکنار محصولات دیگری از سری سرفیس رونمایی شود. متاسفانه اطلاعات بسیار کمی در مورد دستاوردهای جدید ردموندی‌ها دراختیار داریم؛ اما می‌دانیم که مایکروسافت طی رویدادی در ماه اکتبر از محصولات جدید خود ازجمله سرفیس لپ ‌تاپ جدید رونمایی خواهد کرد. نظر شما کاربران زومیت چیست؟ آیا از سرفیس لپ‌تاپ اقتصادی مایکروسافت استقبال می‌کنید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات