چگونه با کمترین امکانات سفری لوکس داشته باشیم؟

چگونه با کمترین امکانات سفری لوکس داشته باشیم؟

سفری لوکس فقط و فقط مربوط به داشتن بودجه‌ی زیاد نمی‌شود. موارد مهم دیگری وجود دارند که با شناخت آن‌ها می‌توان با کمترین امکانات، بهترین سفر لوکس را تجربه کرد.

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و در زومیت بازنشر شده است.

کوله‌گردی در سراسر اروپا یا سفر جاده‌ای در آمریکا وقتی جوان هستید ممکن است بسیار جذاب و پرهیجان باشد ولی وقتی زمانی می‌رسد که حمل کردن کیف و کوله در بین جمعیت یا اقامت در یک هتل کوچک ناشناخته برایتان سخت می‌شود، زمان آن رسیده که یک سفر لوکس را تجربه کنید. البته غیر از این، باید حساب بانکی شما هم برای یک سفر لوکس آمادگی داشته باشد.

ولی سفر لوکس دقیقا به چه معنا است؟

برای لیندزی اپرلی، بنیانگذار و مدیر اجرایی Epperly Travel در آتلانتا، سفر لوکس عبارت است از سفری چهار یا پنج ستاره به‌نحوی که مطابق با ترجیحات و تمایلات شخصی شما باشد. او می‌گوید: «آنچه مردم در سفر لوکس باید به‌دنبالش باشند، تفاوت بزرگ و مهم در خدماتی است که در طول سفر از آن استفاده می‌کنند. سفر لوکس یعنی پیش‌بینی کردن نیازها. مثلا برای مسواک زدن به سرویس بهداشتی هتل می‌روید و متوجه می‌شوید که مسواک‌تان را جا گذاشتید؛ ولی یک مسواک دقیقا آنجا است و می‌توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.»

دیوید پرایر، پایه‌گذار یک کلوب مسافرتی به‌نام Prior LLC در نیویورک است. او در مورد سفر لوکس می‌گوید که این نوع از سفر می‌تواند ترکیبی از امکانات عادی و امکانات برجسته و لوکس باشد.

«درواقع لوکس بودن بیشتر به‌معنای راحتی و شخصی‌سازی خدمات است. سفر لوکس لزوما در اختیار داشتن استخر بی‌نهایت یا نوشیدنی‌های آن‌چنانی نیست. ما متوجه شده‌ایم که مردم حاضر‌ند برای تجربه‌های واقعا خاص، هزینه‌ی زیادی بپردازند و ولخرجی کنند.»

اگر می‌خواهید برای سفر بعدیتان، سفری لوکس و راحت را تجربه کنید، توصیه‌هایی که در ادامه‌ی این مقاله کجارو از زبان متخصصان سفر می‌‌خوانید به شما کمک می‌کند که بدانید در سفر لوکس کجا باید پول خرج کنید و کجا با احتیاط بیشتری خرج کنید.

برای سفر با تور ارزان داخلی و خارجی، کجارو شما را در انتخاب بهترین آفر کمک می‌کند. با استفاده از قسمت جستجوی تور کجارو، می‌توانید با مقایسه انواع پکیجها، ارزان‌ترین و مناسبترین پیشنهاد سفر را انتخاب کرده و با اطمینان کامل از فروشندههای معتبر مسافرتی خریداری کنید.

اهداف و برنامه‌های سفرتان را در نظر بگیرید

سفر لوکس

تقریبا همه‌ی مشاوران سفر که با آن‌ها در مورد سفر لوکس صحبت کردیم، بر اهمیت یک مطلب تأکید می‌کنند. آن هم این است که قبل از سفر باید زمان کافی در نظر بگیرید تا اهداف خود را از سفر مشخص کنید.

تاد بلیوایز، مؤسس شرکت مسافرتی An Avenue Apart در مورد اهداف سفر می‌گوید:

وقتی ما با مشتریان خود کار می‌کنیم، در مورد جایی که به‌عنوان مقصد انتخاب کرده‌اند صحبت نمی‌کنیم؛ بلکه از آن‌ها می‌پرسیم که چرا چنین مقصدی را انتخاب کرده‌اند و دوست دارند از این سفر چه چیزی عایدشان شود.

آیا می‌خواهید در آرامش استراحت کنید و آسوده و آرام به خانه برگردید؟ شاید یک مقصد ساحلی یا یک مقصد در حومه‌ی شهرها برای شما بهترین انتخاب باشد.

آیا مشتاق ماجراجویی و تجربه‌هایی هستید که شما را سر ذوق می‌آورد و در عین حال خسته می‌کند؟ کوهستان‌ها، جنگل‌ها یا شهرهای شلوغ می‌تواند مقصد خوبی برای شما باشد.

هیچ نظری در مورد مقصد سفرتان ندارید؟ بلیوایز می‌گوید: «بهترین هدیه‌ای که می‌توانید به یک آژانس گردشگری بدهید این است که به آن‌ها در مورد بودجه سفر، مدت زمانی‌که در نظر دارید و آنچه از سفر انتظار دارید، اطلاع دهید و اجازه دهید که آن‌ها تصمیم بگیرند و شما را شگفت‌زده کنند.»

سفر ماه عسل غالبا اولین سفر لوکس بسیاری از افراد است؛ ولی تجربه‌های دیگری چون ارتقاء شغلی یا سایر رویدادهایی که فقط یک بار در زندگی اتفاق می‌افتند، فرصت‌های خوبی برای تجربه‌ی سفر لوکس هستند. در این شرایط افراد معمولا این‌گونه فکر می‌کنند که این تجربه‌ها فقط یک بار در زندگی اتفاق می‌افتند، پس لازم نیست نگران پول باشم و می‌خواهم واقعا از این شرایط لذت ببرم. وقتی اولین سفر لوکس خود را برنامه‌ریزی می‌کنید، متغیرهای عاطفی می‌تواند در آن بسیار تأثیرگذار باشد.

اهداف خود را از سفر به‌طور واضح و روشن مشخص کنید. این مورد بهترین روش برای این است تا اطمینان حاصل کنید که نسبت ارزش و قیمت سفر شما متناسب با ارزش‌هایی است که مد نظر دارید. همچنین مانع از این می‌شود که دچار ناامیدی شوید و نسبت به هزینه‌ای که می‌پردازید، آنچه واقعا انتظار دارید را دریافت نکنید. اگر در سفرهای لوکس کم‌تجربه هستید، باید بدانید که لوکس بودن بیشتر در مورد احساسی است که از سفر دارید و لزوما به‌میزان هزینه‌ای که می‌کنید و قیمت خدمات بستگی ندارد و البته برای هر کسی متفاوت است.

مثل یک مشاور مالی، برای سفر استراتژی در نظر بگیرید

سفر لوکس

دیوید کولنر، معاون ارشد Virtuoso Ltd. توصیه می‌کند که برای برنامه‌ریزی سفر، نرخ تبدیل پول را در نظر بگیرید. مثلا سفر به بریتانیا در شرایط فعلی برای مسافرانی از آمریکا نسبت به سال‌ها پیش راحت‌تر شده است؛ به این خاطر که دلار در برابر پوند ارزش بیشتری پیدا کرده است. به همین شکل، سقوط لیر ترکیه باعث شده سفر لوکس به این کشور بسیار ارزان‌تر شود.

کولنر همچنین توصیه می‌کند که در برنامه‌ریزی برای سفر، اهداف بلندمدت خود را هم در نظر بگیرید، درست مثل زمانی‌که اهداف بلندمدت مالی دارید. بررسی کنید که روی نقشه چقدر دورتر می‌توانید و می‌خواهید بروید و چقدر می‌توانید برای چنین سفری هزینه کنید. سفری که ممکن است پنج سال یا ده سال بعد باشد. البته این نوع از برنامه‌ریزی‌ها برای سفرهای خانوادگی رواج بیشتری دارد؛ ولی حتی زمانی‌که بچه‌دار نشده‌اید یا تشکیل خانواده نداده‌اید نیز می‌توانید برای سفرهای آتی خود برنامه‌ریزی کنید.

کولنر در این مورد می‌گوید:

مردم برای دوران بازنشستگی خود دائم در حال برنامه‌ریزی هستند؛ ولی برای سفر، هر بار قبل از سفر برنامه‌ریزی می‌کنند و این کار را برای هر سفر تکرار می‌کنند. این برنامه‌ریزی‌های فوری باعث می‌شود که ناامیدی از سفر و صرف کردن هزینه‌های بیهوده، بیشتر شود.

در مورد فصل سفر فکر کنید

ماچو پیچو

یکی از توصیه‌های رایج در مورد سفر این است که در فصل شلوغ گردشگری به مقصدهای مختلف سفر نکنید؛ بلکه سفر را به فصل‌های خلوت‌تر سال موکول کنید. ولی در سفرهای لوکس، برنامه‌ریزی کردن سفر در فصل‌های شلوغ گردشگری دسترسی شما به امکانات برتر را به‌شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.

ملیسا بیگز بردلی، مؤسس Indagare Travel Inc. توصیه می‌کند که در ماه ژوئیه به سن بارتلمی سفر کنید و این مقصد را رازی مخفی توصیف می‌کند. همچنین ادامه می‌دهد که می‌توانید این سفر را زودتر، مثلا ماه مه یا ژوئن هم در نظر بگیرید.

یکی دیگر از کارهایی که ارزش امتحان کردن دارد، این است که مقصدهایی که دوست دارید در نظر بگیرید؛ مثلا مدیترانه یا سواحل آتلانتیک و سپس این اشتیاق را با مقصدهای درحال ظهور جایگزین کنید. مثلا اگر به نواحی جنوب فرانسه و ایتالیا علاقه دارید، به‌جای آن کشورهایی مثل کرواسی یا پرتغال را در نظر بگیرید.

داشتن تجربه‌های مشابه در مدیترانه، می‌تواند بسیار ارزان‌تر باشد و در عین حال به خاطر این سفرها مجبور نیستید از کیفیت غذاها یا امکانات کم کنید.

توصیه: اگر لیست علاقه‌مندی‌های شما پر از مقصدهایی مثل ماچو پیچو است، باید بدانید که هیچ زمانی ارزان‌تر از اکنون برای سفر کردن به این مقصدها نیست؛ حتی اگر این مقصدها جایگزین‌هایی داشته باشند که ارزش سفر دارند. چون در مقصدهایی مثل ماچو پیچو، دولت‌ها برای کاهش خطرات و آسیب‌های ناشی از اورتوریسم، تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان را محدود کرده‌اند. درنتیجه بردلی توصیه می‌کند که اگر قصد سفر به چنین مقصدهایی را دارید الان بهترین زمان است؛ قبل از اینکه دیر شود.

سافاری را به‌عنوان یکی از تفریحات سفر در نظر بگیرید

آفریقا

تقریبا همه‌ی متخصصان سفر می‌گویند که سافاری در بین کسانی که اولین سفر لوکس خود را تجربه می‌کنند، بسیار محبوب است و این محبوبیت، دلایل موجهی دارد.

جک ازون، بنیان‌گذار Embark Beyond، در این مورد می‌گوید:

تجربه کردن سافاری وقتی بودجه‌ی محدودی دارید، بسیار سخت می‌شود. برای اینکه سافاری واقعی را درست تجربه کنید، باید پول زیادی خرج کنید و تجربه‌ای گران؛ ولی خاص و متحول‌کننده است.

بلیوایز دوست دارد تا سافاری را با یک مقصد ساحلی ترکیب کند، یا با سفری به هند و نپال برای تجربه‌ی پیاده‌گردی در طبیعت. این پیشنهاد به‌خصوص برای زوج‌هایی مناسب است که علایق متفاوتی دارند. مثلا یکی از آن‌ها استراحت در مقصدهای آرام و ساحلی را دوست دارد و دیگری دوست دارد که ماجراجویی را تجربه کند.

البته در مورد سافاری هم متغیرهای زیادی وجود دارد که بر تجربه‌ی نهایی شما تأثیر می‌گذارد. مثلا برخی شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی تور و خدمات سافاری، تعداد افراد و مسافران زیادی را در ماشین‌های سافاری جای می‌دهند که باعث می‌شود تجربه‌ی ناخوشایندی رقم بخورد و تمام مدت دو تا سه ساعته سافاری از روی شانه‌ی دیگران، به تماشای اطراف بگذرد. نارضایتی از چنین سافاری‌هایی زمانی چند برابر می‌شود که حتی ارزان‌ترین سافاری‌ها نیز قیمت‌های قابل‌توجه و زیادی دارند.

خدمات اضافی در فرودگاه‌ها، نتایج قابل توجهی به‌دنبال دارد

آنا هاولی، مشاور سفر در TCS World Travel است. او می‌گوید هزینه کردن برای خدمات اضافی فرودگاه‌ها مثلا فردی که در فرودگاه به استقبال شما بیاید و شما را برای ادامه سفر راهنمایی کند، بهترین روش برای شروع سفری راحت و لوکس است.

ازون توصیه می‌کند که از خدمات وی‌آی‌پی فرودگاه‌ها استفاده کنید؛ مثلا یکی از این خدمات توسط Isroyal ارائه می‌شود. برای مثال اگر پرواز اتصالی دارید، کسی با ماشین به‌دنبال شما می‌آید و شما را به پرواز بعدی می‌رساند. این خدمات لوکس و کوچک بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار هزینه دارند؛ ولی تفاوت زیادی در میزان راحتی و آسایش در سفر ایجاد می‌کنند.

او همچنین از سرویس دیگری به‌نام Luggage Free استفاده می‌کند؛ شرکتی که بارهای سفر شما را به مقصد و از مقصد دوباره به خانه می‌فرستد. لازم نیست چمدان‌های بزرگ و سنگین‌تان را همه‌جا دنبال خود بکشید یا نگران این باشید که هواپیمایی‌ها بار سفرتان را گم کنند.

برای استفاده از خدمات راهنمای خصوصی هزینه کنید

سفر لوکس

یکی از عواملی که باعث ایجاد تغییرات قابل‌توجه بین سفرهای عادی و سفرهای لوکس می‌شود، توانایی استفاده از خدمات خصوصی است که مطابق با برنامه‌ریزی شخصی شما پیش می‌رود. در این صورت مجبور نیستید که برنامه‌ی خود را با ۵۰ نفر دیگر که در تور مشارکت دارند هماهنگ کنید.

مثلا هاولی از شرکت TCS World Travel برای مشتریانش متخصص خرید رزرو می‌کند. این فرد مسافران را در بازارهای مراکش هدایت می‌کند. یا مثلا در مقصدی مثل رم، فردی با الهام از رمان کد داوینچی، مسافران را برای گشت‌وگذار در گوشه و کنار شهر همراهی می‌کند.

او می‌گوید: «هزینه کردن برای یک راهنمای خصوصی، بدیهی است که هزینه‌ی زیادی را به خرج سفرتان اضافه می‌کند ولی واقعا باعث ارتقاء سطح سفرتان می‌شود. عمیقا با مقصد آشنا می‌شوید، فرهنگ آن را می‌شناسید و می‌توانید از مناطقی دیدن کنید که معمولا از چشم گردشگران دور می‌ماند.»

الیزابت نلسون، مدیرعامل TCS است. او می‌گوید این روش باعث می‌شود که مقصدهای شلوغ و گیج‌کننده، کمتر ترسناک به‌نظر برسند.

او توصیه می‌کند که از این نکته در سفر به مقصدهایی مثل هند استفاده کنید. در هند ترافیک بسیار زیاد است و تفاوت زبانی حتی باتجربه‌ترین مسافران را می‌تواند به زحمت یا وحشت بیندازد. او می‌گوید با کمک این روش، در عین حال که در مقصدهای شلوغ و توریستی حضور پیدا می‌کنید، یک ماشین اختصاصی با تهویه مطبوع دارید که همه‌چیز را آسان‌تر می‌کند.

در استخدام راننده خصوصی صرفه‌جویی کنید

راننده شخصی در سفر

کتی سودیکیس، ۵۰ سال است که به‌عنوان مشاور سفر فعالیت می‌کند و مادر جیسون سودیکیس بازیگر هالیوود است. او می‌گوید در عین حال که داشتن راهنمای خصوصی کمک می‌کند تا مکان‌های جدید را بهتر بگردید، داشتن یک راننده و ماشین اختصاصی آن هم در تمام طول سفر، نسبت به هزینه‌ی بسیار زیادی که می‌پردازید، ارزش هزینه کردن ندارد.

بردلی هم تأیید می‌کند که اگر می‌خواهید در سفرهای لوکس در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، بهتر است صرفه‌جویی شما در زمینه‌ی استخدام راننده شخصی باشد. مثلا می‌توانید به‌جای این کار، هتل و اقامتگاهی در مرکز شهر رزرو کنید یا یک ویلای ساحلی که از جاذبه‌های مهم منطقه فقط چند قدم پیاده فاصله داشته باشد. او می‌گوید: «ما مسافرانی داریم که اصرار دارند حتما در مرکز شهر اقامت کنند تا مجبور نباشند برای دیدن جاذبه‌ها، راه دوری بروند.»

هاولی توصیه می‌کند که اگر می‌خواهید راننده شخصی استخدام کنید، این کار را برای روز اول سفرتان انجام دهید تا با مکان جدید آشنا شوید. برای روزهای بعدی، احساس راحتی بیشتری با محیط خواهید داشت و می‌توانید از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنید یا پای پیاده خیابان‌ها را برای رسیدن به جاذبه‌ی مورد نظرتان طی کنید.»

برای انتخاب محل اقامت، در ساحل هزینه کنید و در شهر صرفه‌جویی کنید

سفر لوکس ساحلی

سارا فازندین، مشاور سفر در شرکت Videre Travel است که تمرکز اصلی آن‌ها بر سفرهای خانوادگی است. او می‌گوید اگر به مقصدهای ساحلی سفر می‌کنید و قرار است بیشتر زمان خود را در محل اقامت و ریزورت بمانید، پرداختن هزینه‌ی اضافه برای اقامتگاه لوکس با امکانات عالی، ضروری است. به این قضیه باتوجه به نرخ هزینه به ازای استفاده فکر کنید. ببینید که در بازه‌ی زمانی مشخص چقدر زمان در اقامتگاه خود می‌گذرانید و اقامتگاه مورد نظرتان، باتوجه به زمان استفاده و امکانات مورد استفاده، چقدر ارزش هزینه کردن دارد. او توصیه می‌کند که در مقصدهای ساحلی خلوت‌تر مثلا کاستاریکا، ویلاهای ساحلی رزرو کنید تا احساس بومی‌تری از سفرتان داشته باشید.

اشلی دایاموند، مشاور سفر در Ovation Travel Group با منطقی مشابه توصیه می‌کند که برای اقامت در شهرهایی که بیشتر زمان خود را بیرون از هتل و مشغول گشت‌وگذار هستید، هزینه‌ی کمتری صرف اقامتگاه کنید.

او می‌گوید:

کاملا انتخاب خوبی است که در اتاقی با امکانات پایه و مساحت کم در یک هتل خوب اقامت کنید؛ به‌خصوص اگر به سایر امکانات هتل هم دسترسی داشته باشید. همه لازم ندارند که اتاقی بزرگ و وسیع داشته باشند.

پرایر هم توصیه می‌کند که می‌توانید اولین شب و آخرین شب سفرتان را در یک هتل لوکس بگذرانید و روزهای باقی‌مانده را در هتل‌های ارزان‌تر سر کنید.

او می‌گوید: «لوکس بودن می‌تواند در کوچک‌ترین جزییات سفر باشد.»

منبع کجارو
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده