چرا سفر با کشتی کروز می‌تواند بد باشد؟

چرا سفر با کشتی کروز می‌تواند بد باشد؟

سفر با کشتی کروز اگرچه ممکن است رویایی باشد ولی جالب است بدانید که این کشتی همانند هر چیز دیگری دارای معایب خاص خود است!

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و در زومیت بازنشر شده است.

آیا سفر به اروپا را هم در فهرست «سفرهایی که باید بروید» گنجانده‌اید؟ چند شهر و کشور اروپایی را می‌خواهید ببینید؟ اگر فهرست بلندی از شهرهای نرفته پیش روی شما وجود دارد و اگر در هر سال تنها یک سفر و تور اروپا می‌توانید بروید و برای دیدن شهرهایی مانند رم، پالرمو، جزیره‌ی مالتا، بارسلون، جنوا و بندر مارسی باید چندین ماه صبر و پس‌انداز کنید تا از عهده پرداخت قیمت تور ایتالیا یا تور اسپانیا برآیید، پس شاید دیدن این همه شهر ده‌ها سال طول بکشد. در این صورت، فکر نمی‌کنید بهتر باشد با خرید یک تور کشتی کروز که در چندین بندر اروپایی توقف می‌کند، سفر به اروپا را تجربه کنید. به این ترتیب، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا شهرهای رویایی خود را تنها در عرض یک هفته یا ده روز ببینید. تور اروپا با کشتی کروز، گزینه‌ی خوبی برای کسانی است که می‌خواهند تاریخ، هنر و زیبایی‌های طبیعی این قاره‌ی سرسبز را، حتی برای بار چندم، بدون معطل‌شدن در فرودگاه‌ها و جاده‌ها و ایستگاه‌های قطار و صرف زمان زیاد برای برنامه‌ریزی درباره‌ی محل اقامت و خورد و خوراک خود، تماشا کنند.

به‌نظر راه‌حل خوبی است! این‌طور نیست؟ اما این نوع سفر کردن هم بدون اگر و اما نیست.

اگر در حال برنامه‌ریزی سفر با تور اروپا به نقاط مختلف اروپا هستید و به‌دنبال مناسب‌ترین آفر تور می‌گردید، در کجارو با مشاهده تمامی آن‌ها می‌توانید پکیج موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از فروشنده‌های معتبر مسافرتی به‌راحتی و در کمترین زمان تهیه کنید.

مزایای سفر با کشتی کروز

کشتی کروز

می‌توانید از زمان محدود خود حداکثر استفاده را بکنید. مقاصد مهم گردشگری اروپا در مسیر کشتی‌های کروز قرار دارند. یک تور یک هفته‌ای با کشتی کروز شامل توقف در پنج یا ۶ شهر بندری است که غالبا هرکدام متعلق به کشورهای مختلف و از پرطرفدارترین شهرهای اروپا هستند. به این ترتیب، سرزمین‌های زیادی را از نزدیک خواهید دید؛ چراکه بیشتر شهرهای مهم این قاره روی آب بنا شده‌اند و تماشای آن‌ها از روی عرشه‌ی کشتی، هیجان‌انگیز است. برای رفتن به سایر سایت‌های گردشگری هم به‌راحتی می‌توان از اتوبوس‌های بندر استفاده کرد.

قاره‌ی اروپا سرزمینی نسبتا جمع‌وجور است و بیشتر کروزها شب‌ها حرکت می‌کنند و صبح روز بعد به بندر بعدی می‌رسند. درنتیجه، مسافران برای دیدن شهرها، یک روز زمان دارند. معمولا، کشتی‌های کروز شامل تورها و راهنماهایی برای بازدید از سایت‌های مهم در هر بندر هستند.

در تور کشتی کروز، یک هتل پنج ستاره پا به پای شما می‌آید

سفر با کروز سفر راحتی است. برخلاف سفرهای دیگر، در این سفر لوکس دریایی چمدان خودتان را یک بار می‌بندید. شب‌ها روی یک تختخواب می‌خوابید. به‌جای اینکه بارها‌یتان را شهر به شهر دنبال خودتان بکشانید، یک هتل پنج ستاره پا به پای شما می‌آید. به‌خاطر برنامه‌های حرکت قطارها و اتوبوس‌های بین شهری سردرگم نمی‌شوید. تنها کافی است صبح‌ها از خواب بیدار بشوید و ببینید که در همان شهری هستید که می‌خواستید.

کشتی‌های کروز برای یک سفر خانوادگی با اعضایی از همه‌ی سنین مناسب هستند. این کشتی‌ها سرگرمی‌های متنوعی برای همه‌ی اعضای خانواده در نظر گرفته‌اند؛ استخرهای روباز و سرپوشیده، کتابخانه، سالن‌های بازی برای کودکان، رستوران‌های مجلل، سالن‌های ورزشی و... همچنین، به‌خاطر فناوری مورداستفاده در ساخت این کشتی‌ها، احتمال دریازدگی در مسافران بسیار کم است.

برای ورود به هر کشور، خبری از صف‌های شلوغ گمرک نیست. اخذ ویزای کشورهای در مسیر تور کشتی کروز، از جمله ایتالیا، اسپانیا و فرانسه، مهم‌ترین پیش‌شرط برای شروع سفر است؛ اما پس از آغاز سفر با کشتی کروز، پیاده و سوار شدن در هرکدام از کشورهای مقصد تنها نیازمند نشان دادن کارت کشتی است و نیازی به گذشتن از گیت‌های شلوغ نیست. همچنین، تورهایی که از مبدا یونان آغاز می‌شوند نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند.

بخش زیادی از هزینه‌ها پیشاپیش پرداخت شده‌اند و دیگر نگرانی برنامه‌ریزی برای مدیریت مخارج سفر را نخواهید داشت. این هزینه‌ها شامل هزینه‌ی اقامت، غذا و هر امکانات دیگری به دلخواه شما، شامل بیمه، بلیط هواپیما و حمل‌و‌نقل زمینی و مانند آن‌ها است. نکته‌ی مثبت آن این است که از ابتدا می‌دانید سفر چه هزینه‌هایی دارد و چقدر باید برای آن کنار بگذارید.

نوع سفر بستگی به خود شما دارد. اگر سفر انفرادی را می‌پسندید، تور کشتی کروز هیچ منافاتی با این نوع سبک سفر ندارد. می‌توانید خودتان برای زمان پیاده‌شدن از کشتی برنامه‌ریزی کنید. اگر هم حوصله‌ی برنامه‌ریزی را ندارید، از برنامه‌های تفریحی کشتی در ساحل استفاده کنید.

تور کشتی کروز امنیت شما را تأمین می‌کند. امینت، به‌طور قطع، گزینه‌ای مهم برای هر مسافری است؛ خواه تنها مسافرت می‌کنید و خواه با خانواده.

معایب سفر با کشتی کروز

کشتی کروز

سفر دریایی به اروپا با تور کشتی کروز مثل یک شوخی به‌نظر می‌رسد. کمتر از یک روز فرصت داشتن برای گشتن در شهری که همیشه آرزوی دیدنش را داشتید، کمی ناامیدکننده است. اگر بخواهید در کوچه و پس‌کوچه‌های شهری بگردید، با محلی‌ها هم‌صحبت شوید و به محله‌هایی سر بزنید که زندگی در آن‌ها به‌طور عادی و دور از هیاهوی گردشگران جریان دارد، تجربه‌ی سفر با کروز تجربه‌ای سطحی و کم‌عمق برای شما خواهد بود. تور کشتی کروز روشی عالی برای تجربه‌ی دیدنی‌ها، صداها و عطرهای اروپا است؛ اما به‌ناچار مسافران زمان کافی برای تعامل با محلی‌ها ندارند و قطعا، زمان کافی برای لمس زندگی واقعی آن‌ها وجود ندارد. به‌سختی می‌توان از سطح به عمق حقیقت شهرها نفوذ کرد. به باور بسیاری، تور کشتی کروز شما را از اروپای واقعی دور می‌کند.

دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن را فراموش کنید. چنین چیزی در کشتی ناشدنی است. صبح به صبح، راس ساعت خاصی، خدمه‌ی کشتی ازطریق سیستم صوتی عمومی زمان پهلو گرفتن کشتی و کارهایی که باید در بندر انجام داد و مانند آن را با صدای بلند برای مسافران یادآوری می‌کنند. به این ترتیب، شما مجبورید همان زمانی به بازدید از جاهای دیدنی شهر بروید که هزاران نفر دیگر هم در آنجا هستند. در حقیقت، جمعیت زیاد مسافران کشتی‌ها یکی از چالش‌های بزرگ این نوع سفر است. کشتی‌ها از عظمت و ظرفیت زیادی (مثلا بیش از ۳۰۰۰ نفر) برخوردار هستند و باید بتوانید طوری برنامه‌ریزی کنید تا از شلوغی‌ها در امان بمانید؛ مثلا، صبح‌ها، زودتر از کشتی پیاده شوید و تا حد ممکن دیرتر برگردید.

غذاهای محلی را فراموش کنید. اگر امتحان کردن غذاهای محلی، نقش مهمی در سفرهای شما دارد، باید بدانید که فرصت کمی برای انجام این کار در هر بندر دارید و معمولا، صبحانه و ناهار و شام را روی کشتی صرف می‌کنید. هزینه‌ی همه‌ی این‌ها را پیشاپیش پرداخت کرده‌اید و غذا نخوردن روی کشتی به‌معنی هدر رفتن پول‌های‌تان است.

منتظر جت لگ و عواقب آن باشید. سفر کردن در میان مناطق زمانی مختلف در بازه‌ی زمانی کوتاهی مانند یک هفته کار آسانی نیست و بیشتر مسافران دچار جت‌لگ می‌شوند.

درباره‌ی بندر تحقیق کنید. فکر کنید که قرار است در یک بندر اروپایی پیاده بشوید و بعد با خودتان فکر کنید: خوب حالا امروز چکار کنم؟ برای دیدن بسیاری از جاهای دیدنی باید از بندرها فاصله بگیرید. حتی در بسیاری از موارد، شهر اصلی فاصله‌ی زیادی با بندرها دارد و بدون استفاده از شاتل یا تاکسی کروز نمی‌توانید به آنجا برسید. درباره‌ی کارهایی که می‌خواهید انجام بدهید و نحوه‌ی انجام آن‌ها و زمان موردنیازشان به‌دقت تحقیق کنید و برای سهولت و صرفه‌جویی در زمان، از برنامه‌های ترانسفر کروز برای رفتن از بندر و برگشتن به آن استفاده کنید. از همه مهم‌تر، کشتی‌های کروز تنها روی بخش‌های مهم‌تر اروپا تمرکز می‌کنند؛ مثلا کشورهای غرب مدیترانه شامل ایتالیا، اسپانیا، جنوب فرانسه و مالتا؛ کشورهای شرق مدیترانه شامل ترکیه، یونان، ونیز ایتالیا، کرواسی و به‌خصوص دوبرونیک، رومانی، بلغارستان و روسیه؛ کشورهای اسکاندیناوی؛ کشورهای حوزه‌ی دریای سیاه و نیز، رودخانه‌های اروپا. نمی‌توان کشتی‌هایی با این عظمت را به‌خاطر انتخاب یک جغرافیای محدود سرزنش کرد، اما شما باید پیش از سوار شدن به آن‌ها به این انتخاب فکر کنید.

اروپا مقصدی خارق‌العاده برای سفرهای دریایی و به‌خصوص تور کشتی کروز است و بیشتر مواردی که در بالا به‌عنوان جوانب منفی سفر با کروز گفته شد، همگی قابل مدیریت و دربرابر لذت تجربه‌ی تور اروپا با کشتی کروز، کم‌اهمیت هستند. تورهای کشتی کروز معمولا برنامه‌ها و سرگرمی‌های زیادی را برای مسافران روی عرشه تدارک می‌بینند که آن‌ها نیز، به‌تنهایی، می‌توانند دلیل خوبی برای دریانوردی با این کشتی‌های غول‌پیکر باشند.

برای ثبت یک خاطره‌ی به‌یادماندنی از سفر به اروپا با کشتی کروز، از کجارو استفاده کنید.

منبع کجارو
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده