برترین مسیرهای پیاده روی در دنیا

برترین مسیرهای پیاده روی در دنیا

برخی مسیرهای پیاده‌روی آنقدر حیرت‌انگیز هستند که ارزش رفتن و دل به جاده‌زدن را دارند. عبور از صخره‌های کنار دریا و جاده‌های پر پیچ و خم، هر کسی را وسوسه می‌کند.

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و بخشی از آن در زومیت بازنشر شده است.

مسیرهای پیاده‌روی حیرت‌انگیز، ارزش رفتن و دل به جاده زدن را دارند. از میان صخره‌های کنار دریا، جاده‌های پر پیچ‌وخم و غذاخوری‌های ایتالیایی چینکو تره (Cinque Terre) عبور کنید یا به کوه‌های آپالاش (Appalachia)، دارای طولانی‌ترین مسیر پیاده‌روی جهان، برسید. از مسیر بی‌نظیر پاسیفیک کرست (Pacific crest) گرفته تا طبیعت خیره‌کننده‌ی رشته‌کوه‌های آناپورنا در نپال، ما بهترین مسیرهای پیاده‌روی را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. مسیر آتر (Otter)، آفریقای جنوبی

مسیر آتر

مسیر آتر اگر معروف‌ترین مسیر پیاده‌روی جهان نباشد، قطعا بهترین مسیر پیاده‌روی آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. این گذرگاه که ۲۷ مایل طول دارد، در امتداد ساحل شرقی کیپ (Cape) و در محوطه پارک ملی سیتسیکاما (Tsitsikamma) قرار گرفته است. توصیه می‌شود این مسیر را به ۵ بخش تقسیم و در هر روز فقط ۱۳.۸ کیلومتر پیاده‌روی کنید. همچنین کمپ‌های زیبا و کابین‌های کنار ساحل در طول مسیر وجود دارد. متخصصان بومی می‌توانند در زمینه‌ی برنامه‌ریزی سفر و توقفگاه‌ها در طول مسیر آتر به مسافران کمک کنند. مسیر در نقاطی چالش‌برانگیز و شیب‌دار است اما زیبایی خیره‌کننده‌ی آن ارزش زحمت و تلاش را دارد. کوه‌های جنگلی عظیم، غارهای پنهان و آبشارهای خروشان منتظرند تا کشف شوند. در ارتفاع بالاتر منظره‌ی اقیانوس شما را به حیرت وا می‌دارد.

۲. مسیر آناپورنا سیرکت (Annapurna Circuit)، نپال

مسیر آناپورنا

آناپورنا سیرکت یک مسیر نمادین در میان مسافران است. ۲۰ روز پیاده‌روی و بیش از ۲۳۰ کیلومتر از دیده‌‌‌ها مخفی ماندن (بسته به مسیر انتخابی) کار بزرگی است. چشم‌اندازی چشمگیر و بی‌همتا، با وجود رودخانه‌های جاری، پل‌های معلق زواردررفته و مناظر تماشایی کوهستان، هر مسافری را غافل‌گیر می‌کند.

۳. چینکو تره (Cinque Terre)، ایتالیا

ایتالیا

آب‌های درخشان دریای مدیترانه دورنمای زیبایی را از این مسیر فوق‌العاده ایتالیا به نمایش می‌گذارد. چینکو تره (پنج سرزمین) متشکل از روستاهای مختلفی است که قدمت چندصدساله دارند و هریک دوست‌داشتنی‌تر از دیگری هستند. این روستاها متشکل از مانارولا (Manarola)، ریوماتزوره (Riomaggiore)، مونته روسو (Monterosso)، ورناتزا (Vernazza) و کورنیلیا (Corniglia) است. نمای ساختمان‌ها با رنگ‌های روشن و مختلف رنگ‌آمیزی شده‌اند. ساحل صخره‌ای دریا، مسیرهای پیچ در پیچ و غذاخوری‌های ایتالیا که با تازه‌ترین غذاهای دریایی از مهمانان پذیرایی می‌کنند، از جمله چیزهای است که در مسیر مشاهده می‌شود.

اگر برای سفر به ایتالیا برنامه‌ریزی می‌کنید و به‌دنبال آفر تور مناسب هستید، انواع تور ایتالیا را از لحاظ قیمت و ویژگی‌های هر کدام مقایسه و ارزان‌تر از هر جای دیگر تور مورد نظر خود را از آژانس‌های مسافرتی معتبر تهیه کنید.

۴. مسیر پسیفیک کرست (Pacific crest)، آمریکامسیر پاسیفیک کرست

سیستم پارک‌های آمریکا بیش از ۱۸۰۰۰ مایل مسیر و راه دارد که در این بین مسیرهای پیاده‌روی بسیار معروفی نیز دیده می‌شود. معروف‌ترین آن‌ها مسیر پسیفیک کرست است که PCT نیز گفته می‌شود و بخشی از شهرت خود را مدیون کتاب موفق وایلد (Wild) و فیلمی که براساس آن ساخته شد، است. در این فیلم چریل استرید (Cheryl strayed)، نویسنده‌ی داستان، به‌تنهایی بیش از ۱۰۰۰ مایل را از کالیفرنیای جنوبی تا پل خدایان در مرز اورگان در واشنگتن پیاده‌روی کرد. اما حقیقت این است که PCT قبل از اینکه هالیوود آن را به نمایش بگذارد، برای هایکرهای (افرادی که پیاده‌روی می‌کنند) معروف شناخته شده بود. این مسیر زیبا کل طول وست کوست (West coast) را از کانادا تا مکزیک در بر می‌گیرد. با توجه به سازمان پسیفیک کرست، این مسیر، ناهموار، دورافتاده و در بخشی نقاط خطرناک است که به راحتی نمی‌توان از آن عبور کرد.

۵. لیگاوگور (Laugavegur)، ایسلند

مسیر لیگاوگور

برف، یخ، آتشفشان! قطعا این مسیر برای قلب‌های ضعیف مناسب نیست. در طول تمام مسیر علامت‌گذاری شده، غارهای یخی، یخچال‌ها و کوه‌های آتشفشانی فعالی را که گدازه‌‌های آبی و قرمز رنگ را به هرطرف پرتاب می‌کند مشاهده می‌کنید. این مسیری برای بازدید از حیات وحش یا آغوش گرفتن درخت نیست؛ بلکه چشم‌اندازی است که گویی از جهان دیگری آمده است. دلیل اصلی‌ پابرجا بودن این مسیر، طبیعت وحشی و اکوسیستم خاص آن است.

۶. مسیر گری گلیسیر (Grey glacier)، شیلی

مسیر گری گیلیسیر

پارک تورس دل پاین (Torres del Paine) در شیلی قطعا مقصد فوق‌العاده‌ای برای عاشقان طبیعت است. وقتی که نوبت به پیاده‌روی در حیات‌ وحش پاتاگونیا (Patagonia) می‌رسد، مسیر گری گلیسیر مقصد نهایی است. طبق گفته اتلس اند بوتس (Atlas and Boots)، این سفر ۱۲ کیلومتری نزدیک به ۵ ساعت طول می‌کشد. مسیر از شمال غرب مستقیما به گری گلیسیر می‌رسد. منظره‌ی یخی که از قله دیده می‌شود، نمای شگفت‌انگیزی دارد که آن را در بین بهترین‌ مسیرهای پیاده‌روی جهان قرار داده است.

منبع کجارو
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده