فرودگاه چانگی؛ رکورددار بهترین فرودگاه جهان

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
فرودگاه چانگی سنگاپور موفق شد با افزودن امکانات جدید، رکورد شگفت‌انگیز بهترین فرودگاه دنیا را در سال ۲۰۱۹ برای هفتمین سال پیاپی حفظ کند.
تبلیغات
مقاله‌های مرتبط:

  فرودگاه چانگی سنگاپور (Changi Airport) به‌دلیل برخورداری از امکاناتی مانند سالن سینمای ۲۴ ساعته، باغ پروانه، استخر و... یکی از فرودگاه‌های محبوب مسافران محسوب می‌شود. از طرفی، مسئولان فرودگاه چانگی سنگاپور موفق شدند با افزودن امکانات جدید به این مکان، رکورد شگفت‌انگیز بهترین فرودگاه دنیا را در سال ۲۰۱۹ برای هفتمین سال پیاپی حفظ کنند.

  نکته قابل‌توجه اینکه انتخاب سالانه بهترین فرودگاه‌های جهان توسط اسکای‌ترکس (Skytrax) و براساس نظر میلیون‌ها نفر مسافر انجام می‌شود.

  یکی از اقدام‌های جالب فرودگاه چانگی برای حفظ این جایگاه، طراحی و اجرای آبشار زیبایی است که عنوان بزرگ‌ترین آبشار سرپوشیده دنیا را در اختیار دارد. این مجموعه به نام «jewel» در سه طبقه مجزا و زیبا به نام‌های پارک کانوپی (Canopy Park)، دره جنگلی و گرداب بارانی ساخته شده است و آبشار نیز در مرکز آن قرار دارد.

  پارک کانوپی (Canopy Park) مساحتی بیش از ۱۴ هزار متر مربع دارد، شامل باغ‌ها و پارک‌های زیبایی است و دو راهروی معلق برای پیاده‌روی دارد که در ارتفاع ۲۵ متری سطح زمین ساخته شده‌اند. این راهروهای معلق، دو هزارتوی زیبا دارند که مسافران می‌توانند برای گذراندن وقت خود به‌خصوص در بین پروازهایی که مدت زمان طولانی ترانزیت دارند، حسابی سرگرم شوند.

  چانگی

  دره جنگلی نیز باغی پنج طبقه است که با گل‌های فصلی و مسیرهای سرسبز زیبایی برای پیاده‌روی، طراحی و اجرا شده است. مهم‌ترین و جذاب‌ترین بخش این مجموعه بخش «گرداب بارانی» است که در مرکز مجموعه «jewel» قرار دارد. این گرداب بارانی زیبا در ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین واقع شده است.

  بزرگ‌ترین آبشار سرپوشیده جهان در فرودگاه چانگی ساخته شد

  طبق گفته ادوارد پلیستد (Edward Plaisted)، مدیر اسکای‌ترکس، کسب این عنوان دستاورد بزرگی برای فرودگاه چانگی محسوب می‌شود و موجب افزایش شهرت و محبوبیت هرچه بیشتر آن در میان مسافران بین‌المللی خواهد شد.

  فرودگاه چانگی همواره در پی ارتقای سطح خدمات و امکانات ارائه شده به مسافران است و این بخش جدید که ماه آوریل ۲۰۱۹ به بهره‌برداری رسید، یکی از بخش‌های خاص و منحصربه‌فرد این فرودگاه محسوب می‌شود. طبق اظهارات مدیر Skytrax، کسب چنین موفقیتی نشان‌گر کار تیمی و منسجم کارکنان این فرودگاه است.

  البته علاوه‌بر این عنوان، کران پلازا چانگی عنوان بهترین هتل فرودگاهی دنیا را برای فرودگاه چانگی به ارمغان آورد. همچنین، جایزه تمیزترین فرودگاه جهان به فرودگاه هانه دا توکیو (Tokyo's Haneda Airport) تعلق گرفت.

  چانگی

  رده‌بندی بهترین فرودگاه‌های جهان

  رتبه

  فرودگاه

  ۱

  فرودگاه چانگی سنگاپور

  ۲

  فرودگاه بین‌المللی توکیو (هانه‌دا)

  ۳

  فرودگاه بین‌المللی اینچئون

  ۴

  فرودگاه بین‌المللی حمد (دوحه)

  ۵

  فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ

  ۶

  فرودگاه بین‌المللی سنترال ژاپن

  ۷

  فرودگاه مونیخ

  ۸

  فرودگاه هیترو لندن

  ۹

  فرودگاه بین‌المللی ناریتا

  ۱۰

  فرودگاه زوریخ

  اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، با استفاده از کجارو می‌توانید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی ارزان به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌ معتبر خریداری کنید.

  تبلیغات
  داغ‌ترین مطالب روز
  تبلیغات

  نظرات

  تبلیغات