با هواپیمایی تابان آشنا شوید

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
هواپیمایی تابان یکی از نوپاترین ایرلاین های خصوصی ایران است که در زمینه پروازهای داخلی و خارجی فعالیت می‌کند.
تبلیغات

شرکت هواپیمایی تابان یکی از جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی داخلی است که با مشارکت بخش خصوصی در زمینه پروازهای داخلی و خارجی فعالیت می‌کند.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما از تابان ایر یا سایر شرکت‌های هواپیمایی را دارید، می‌توانید ازطریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

تابان ایر

تاریخچه هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان توسط خلبان اصغر عبدالله‌پور و با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۸۴، موفق به کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران شد و از سال ۱۳۸۵ پروازهای خود را به‌طور رسمی آغاز کرد. قطب اصلی این شرکت در شهر مشهد قرار دارد.

کلاس‌های پروازی هواپیمایی تابان

هواپیماهای شرکت تابان ایر فقط دارای کلاس اکونومی هستند و در حال حاضر، هیچ بخش فرست یا بیزینسی در هواپیماهای این شرکت ارائه نمی‌شوند.

تابان ایر

مقصدهای پروازی هواپیمایی تابان

مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی تابان از مشهد، اصفهان و تهران تنظیم شده است و این هواپیمایی به مسیرهای داخلی شامل اهواز، خرم‌آباد، کیش، رشت، شیراز، تبریز، یزد و زاهدان و در مسیرهای خارجی به عراق، پاکستان، روسیه، ترکیه، گرجستان و ارمنستان پرواز دارد.

تابان ایر

ناوگان هواپیمایی تابان

ناوگان هواپیمایی تابان ایر از ۱۱ فروند هواپیما شامل یک فروند ایرباس A310، یک فروند BAE146، سه فروند بوئینگ 737 کلاسیک، یک فروند بوئینگ 757 و پنج فروند هواپیمای مک‌دانل داگلاس 80-MD تشکیل شده است.

تابان ایر

بار مجاز و قوانین مسافر در هواپیمایی تابان

در این شرکت هواپیمایی نیز مانند سایر شرکت‌های فعال در این عرصه از قوانین یاتا پیروی می‌کند و از این‌رو، ورود اشیایی مانند انواع مواد آتش‌زا، منفجره و سریع‌الاشتعال، انواع کپسول و اسپری‌های شیمیایی تحت فشار مانند گاز اشک آور، بیهوش‌کننده، انواع مواد اسیدیی و خورنده مانند اسید، سرکه و... به تمامی هواپیماهای مسافربری این شرکت ممنوع است. 

همچنین، نرخ محاسبه اضافه بار در ایرلاین تابان به ازای هر کیلوگرم، ۱.۵ درصد نرخ تمام بهای بلیط یکسره درجه عادی در همان مسیر مربوطه است.

تابان ایر

سوانح و حوادث هواپیمایی تابان

در سوم بهمن ۱۳۸۸ یک فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ با ۱۵۷ مسافر و ۱۳ خدمه که از آبادان عازم مشهد بود. در هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دچار آتش‌سوزی شد. داخل هواپیما و موتورها به کل سوخت و بال سمت راست و دم و چرخ هواپیما به علت این آتش‌سوزی جدا شد. این حادثه ۴۷ مصدوم داشت، ولی کسی در آن کشته نشد.

  • در ۱۵ بهمن ۱۳۹۰، پرواز شماره ۶۲۶۲ هواپیمایی تابان از کیش به تهران، دقایقی پس از پرواز به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در کیش شد.
  • در هشتم اردیبهشت ۱۳۹۴، پرواز شماره ۶۳۵۷ مسیر تهران - نجف پس از حدود یک ساعت و نیم پرواز به‌دلیل نقص فنی به‌وجودآمده طی مسیر و آنچه که از دست دادن یکی از موتورهای هواپیما عنوان شده، مجبور به بازگشت به فرودگاه امام خمینی شد.
  • در ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، هواپیمای مسیر تهران - مشهد پس از ۳۵ دقیقه پرواز به‌دلیل نقص فنی و تکان‌های شدیدی که در حین پرواز رخ داد، مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد تهران شد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات