۳ موزه تاریخی امارات برای گردشگری در نوروز

یک‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
اگر از علاقه‌مندان به تاریخ و موزه‌گردی هستید و سفر نوروزتان را به مقصد دبی برنامه‌ریزی می‌کنید،‌ از این موزه‌ها دیدن کنید.
تبلیغات

امارات متحده عربی که در سال ۱۹۷۱ تأسیس شد، کشوری نسبتا جوان محسوب می‌شود که بخشی از تاریخچه آن هنوز نیاز به کشف‌شدن دارد. سرتاسر این شیخ‌نشین، تاریخ، فرهنگ، سنت‌ها و حیات وحش محفوظ شده است که در قالب بهترین و مدرن‌ترین موزه‌های این کشور خودنمایی می‌کنند. اگر به تاریخ علاقه دارید، حتما در سفرتان به این کشور به بخش‌های قدیمی دبی، شارجه و ابوظبی سر بزنید.

برای کسانی که به تاریخ علاقه دارند و در سفر به هر کشوری مایل هستند با تاریخ آن کشور هم آشنا شوند، موزه‌گردی یکی از بهترین تفریحات دبی محسوب می‌شود. در امارات و به‌خصوص دبی، می‌توانید همه نوع تفریحی را تجربه کنید و چه زمانی بهتر از تعطیلات نوروز برای گشت‌و‌گذار در موزه‌های شهرهای مختلف امارات سراغ دارید؟

شما می‌توانید برای پیدا کردن بهترین آفر تور دبی نیز از کجارو کمک بگیرید. ما در کجارو این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید فهرستی از بهترین تورهای دبی را ببینید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و درنهایت تور دبی ارزان را از آژانس‌های ارائه‌دهنده تور خریداری کنید.

اگر علاقه‌مند به تاریخ هستید و می‌خواهید برای سفر به امارات برنامه‌ریزی کنید، ۳ موزه دیدنی این کشور را به شما معرفی کنیم.

خانه شیخ سعید آل مکتوم

خانه شیخ سعید آل مکتوم (Sheikh Saeed Al Maktoum House) در بخش قدیمی شهر دبی ـ منطقه تاریخی الشندغه (Al Shindaga) ـ قرار دارد که اقامتگاه قبلی خاندان آل مکتوم محسوب می‌شده است و تا سال ۱۹۸۵ در آنجا ساکن بوده‌اند. این خانه اکنون با چندین موزه، یکی از جاهای دیدنی و به‌نوعی میراث فرهنگی این شهر محسوب می‌شود که در سفر به دبی نباید بازدید از آن را از دست بدهید.

موقعیت استراتژیک این خانه، این امکان را خانواده حاکم دبی می‌داد تا کاملا به مناطق بر دبی و دیره مشرف باشند. این مناطق بعدها به مرکز تجارت امارات تبدیل شدند. بازدیدکنندگان خانه آل مکتوم، این فرصت را دارند تا خانه و متعقات آن را ببینند که شامل معماری سنتی و اسناد تاریخی همراه‌با مجموعه عکس‌ها، جواهرات، سکه، تمبر و تاریخچه این خانواده است.

آدرس: امارات، دبی، خانه شیخ سعید آل مکتوم

موزه دبی

موزه دبی

قلعه فهیدی (Al Fahidi Fort) که امروزه با نام موزه دبی (Dubai Museum) شناخته می‌شود، در بخش قدیمی بر دبی و نزدیک برخی از میراث اصلی و مشهور دبی قرار گرفته است. این موزه، میزبان تاریخ، فرهنگ و سنت‌های دبی است. قلعه فهیدی یا موزه دبی، تاریخچه گذشته‌ی این کشور را بازگو می‌کند و نشان می‌دهد که پیشرفت و موقعیت کنونی دبی، چگونه از گذشته‌ی آن به‌وجود آمده است.

آدرس: امارات، دبی، بر دبی، خیابان علی بی ابیطالب، خیابان فهیدی، قلعه فهیدی، موزه دبی

کاخ موزه العین

قصر العین که بیشتر با نام کاخ العین شناخته می‌شود، به فاصله یک ساعت رانندگی از پایتخت امارات قرار گرفته است. این کاخ یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های فرهنگی در امارات به‌حساب می‌آید که بی‌نهایت از آن محافظت می‌شود. کاخ موزه العین (Al Ain Palace Museum) تا سال ۱۹۶۶ محل سکونت شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، حاکم پیشین امارات بوده است. در این موزه می‌توانید تاثیر واقعی زندگی روزمره حاکم امارات بر این قصر را مشاهده کنید.

آدرس: امارات، ابوظبی، العین، Al Mutawaa، کاخ موزه العین

فهرست کامل جاهای دیدنی امارات را در کجارو ببینید و سفرتان را بهتر برنامه‌ریزی کنید. شما می‌توانید اطلاعات کاملی شامل آدرس، موقعیت مکانی دقیق روی نقشه، تصاویر و عکس‌های مختلف در مورد هر کدام از دیدنی های امارات را در کجارو مشاهده کنید.

همچنین در صورتی که می‌خواهید ارزان‌ترین تور نوروز 98 را انتخاب کنید، می‌توانید فهرست کاملی از آن‌ها را در کجارو ببینید. ما با همکاری معتبرترین آژانس‌های گردشگری این امکان را فراهم کرده‌ایم تا مسافران بتوانند بهترین تور به مقصد دلخواه‌شان را در کجارو پیدا و ازطریق آژانس ارائه‌دهنده‌ی تور، آن را خریداری کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات