چطور مرحله‌ی امنیتی فرودگاه را زودتر پشت سر بگذاریم؟

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
عبور از بخش امنیت فرودگاه می‌تواند یکی از کابوس‌های مسافران باشد، چطور می‌توان از این بخش به سرعت عبور کرد؟
تبلیغات

اگرچه رزرو بلیط هواپیما چند روز پیش از پرواز، یکی از بهترین راه‌ها برای سرعت بخشیدن به روند سفر محسوب می‌شود؛ اما پس از خرید بلیط باید به بخش‌ها و مراحلی که در فرودگاه با آن‌ها روبه‌رو هستیم، بسیار توجه کنیم، یکی از این بخش‌ها، امنیت فرودگاه است. صبر کردن و وقت گذراندن در مرحله‌ی امنیتی فرودگاه می‌تواند آغاز بدی برای سفر شما باشد. هرگز نگذارید چنین اتفاقی برای شما بیفتد. ۱۰ نکته‌ای که در ادامه در اختیار شما قرار می‌دهیم به شما کمک خواهد کرد تا هرچه سریع‌تر از بخش امنیت فرودگاه عبور کنید.

۱. مایعاتی را که همراه دارید، در خانه بسته‌بندی کنید

لازم نیست حتماً صبر کنید تا در فرودگاه به شما یک نایلون پلاستیکی شفاف بدهند. هر مسافر مجاز است مقدار ۱۰۰ میلی‌لیتر مایعات با خود حمل کند؛ اما برای تسریع در عبور از بخش امنیت، هنگامی که در خانه هستید، آن‌ها را داخل پلاستیک شفاف بریزید. (لوازم آرایشی بهداشتی، خمیردندان، اسپری، مربا، عسل و مواد و خوراکی‌هایی از این دست، جزو مایعات محسوب می شوند).

۲. اگر دارای موبایل بوردینگ پاس هستید، از آن اسکرین‌شات بگیرید

به جای اینکه سعی کنید با استفاده از وای‌فای یا یک هات‌اسپات ضعیف، موبایل پاس خود را لود کنید، از آن یک اسکرین‌شات در تلفن همراه خود داشته باشید، با این کار حتی به‌صورت آفلاین هم می‌توانید آن را به پرسنل امنیت فرودگاه نشان دهید.

۳. اگر وسیله‌ی الکترونیکی شما بزرگ‌تر از یک تلفن همراه است، باید آن را خارج از کیف خود نگه دارید

تمام فرودگاه‌ها‌ از شما می‌خواهند تا لپ‌تاپ خود را از کیف خارج کنید. برخی فرودگاه‌ها از شما درخواست می‌کنند تا تبلت و وسایلی چون دوربین را برای بررسی از کیف بیرون بیاورید. برای اینکه در زمان صرفه‌جویی کنید، هرآنچه را که از تلفن همراه بزرگ‌تر است، پیش‌تر از چمدان یا کیف بیرون بیاورید.

۴. پیش از رسیدن به صف امنیت، تلفن همراه خود را کنار بگذارید

تلفن همراه و هر وسیله‌ی کوچک الکترونیکی شخصی را پیش از رسیدن به صف امنیت، جایی پیش خود نگه دارید و آن را در سبد امنیت قرار ندهید. اگر بوردینگ پاس شما در موبایل است، تلفن خود را در ساک همراهتان قرار دهید، با این کار دیگر معطل توزیع وسایل داخل سبد نمی‌شوید.

۵. از پروازهای نیمروز خودداری کنید

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای دوری از ازدحام جمعیت، پرواز در ساعت‌های نامتعارف است. بلیط‌ اول صبح یا آخر شب را رزرو کنید، این پروازها نه تنها ارزان‌تر هستند، بلکه سریع‌تر نیز به مقصد می‌رسند.

۶. وسایل بهداشتی خود را روی چمدان قرار دهید

Toiletries

وسایل بهداشتی شخصی (خمیر دندان، مسواک، دستمال توالت، عطر، وسایل آرایشی، ریش‌تراش و...) خود را بررسی کنید. منطقی که پشت این بررسی وجود دارد این است که مبادا چمدان شما به مقصد نرسد. اگر بدشانس باشید و چمدانتان هنگام انتقال گم شود، می‌توانید در شهر یا کشور مقصد یک مسواک بخرید. بیشتر فرودگاه‌ها مغازه‌هایی برای خرید اجناس کلی دارند. اگر فقط یک کیف همراه، با خود دارید، وسایل بهداشتی خود را برای دسترسی آسان‌تر در بخش امنیت روی وسایل دیگر قرار دهید.

۷. معطل درآوردن کفش، لباس و کمربند نشوید

چه کسی گفته است تمام لباس و کفش خود را باید تا لحظه‌ی چک کردن به تن و به پا داشته باشید؟ معطل نکنید و پیش از رسیدن به سطل‌های امنیت آن‌ها را دربیاورید.

۸. کفش‌های بدون بند و راحت بپوشید

اگر نمی‌خواهید تمام مسیر را صندل به پا کنید، از کفش‌های بدون بند استفاده کنید، این کفش‌ها به شما کمک می‌کنند تا سریع آن‌ها را بپوشید و به‌سرعت از کنار کسانی که در حال بستن بندهای کفششان هستند، عبور کنید.

۹. جواهرات بزرگ نپوشید

هیچ لزومی ندارد انگشتر و گردنبندهای بزرگ خود را، به صف امنیت فرودگاه ببرید، آن‌ها را در کیف همراه خود قرار دهید تا دیگر لازم نباشد هنگام عبور از اکس-ری به‌خاطر آن‌ها نگران باشید.

۱۰. کیف همراه خود را بیش از اندازه پر نکنید

لازم نیست کیف همراه خود را مانند بازی خانه‌سازی حسابی پر کنید، این کار وقت شما در بخش امنیت بیشتر می‌گیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات