کجارو: پرواز از نیویورک به دبی، تنها در ۲۲ دقیقه

شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۶
مطالعه 2 دقیقه
حدودا ۲ ماه پیش، چارلز بمباردیر اولین طرح مفهومی هواپیمایی را ارائه کرد که ادعا می‌شد می‌تواند مسافت نیویورک تا لندن را تنها در ۳۰ دقیقه بپیماید. حال این طراح صنعتی کانادایی توانسته طرح مورد نظر خود را بهبود بخشیده و سرعت آن را به بیش از ۱۰ برابر سرعت صوت برساند. برای جزئیات بیشتر با کجاروهمراه باشید.
تبلیغات

چالز بومباردیر، طراح صنعتی کانادایی، حدودا دو ماه پیش با خلق اسکریمر (Skreemr)، وسیله‌ی مافوق‌صوتی که با سرعت ۱۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برای پروازهای تجاری بین‌قاره‌ای طراحی شده، همگان را به تحیر وا داشت. حال، این طراح صنعتی توانسته محصول خود را با اعمال برخی تغییرات بهبود ببخشد.

جنون سرعت همواره ذهن آدمی را به سمت خود کشانده و این سرعت گاهی به حدی می‌رسد که صوت، دیگر حرفی برای گفتن ندارد. از جمله‌ی آن، ایده‌ی آینده‌نگر و جذاب طراح کانادایی است. طرحی که البته خالی از ایراد هم نیست. صرف نظر از حرارتی که به هنگام شتاب‌گیری سریع در قسمت دماغه و بال‌ها ایجاد می‌شود، توانایی این هواپیمای تجسمی در خفیف کردن صدای ناشی از شکسته شدن دیوار صوتی در هاله‌ای از ابهام است؛ اما اگر ایده‌ی وی عملی شود، می‌توان مسافت نیویورک تا دبی را تنها در ۲۲ دقیقه طی کرد!

برای مطالعه‌ مقاله «پرواز از نیویورک به دبی در ۲۲ دقیقه ممکن می‌شود» به کجارو مراجعه کنید:

اگر به اخبار و اطلاعاتی درباره‌ی شگفت‌انگیز‌ترین و برترین نقاط دنیا یا مقالاتی چون راهنمای سفر، خوراکی‌ها و اخبار گردشگری علاقمند هستید، به کجارو سربزنید و ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات