کجارو: کاشت تراشه NFC در داخل دست برای استفاده به عنوان بلیط پرواز

کجارو: کاشت تراشه NFC در داخل دست برای استفاده به عنوان بلیط پرواز

آندریاس سی‌استورم، یکی از مشاوران تکنولوژی هواپیمایی استکهلم، اخیرا تنها با تکان دادن دستش از ورودی الکترونیک پرواز عبور کرده و سوار هواپیما شده‌ است. چند هفته پیش آندریاس که از علاقه‌مندان به تکنولوژی است، تراشه‌ی کوچک NFC را زیر پوست خود کاشت.

آیا تا به حال، فرآیندی را تصور کرده‌اید که در آن انسان‌ها دیجیتالی شده و در بدنشان اینقدر تراشه وجود داشته باشد که شبیه یک ربات شوند؟ آیا تا به حال، حالت معکوس این فرآیند را تصور کرده‌اید؟

NFC یا Near Field Communication به معنای فناوری ارتباط دامنه کوتاه است. شاید واضح‌ترین مثال استفاده از این فناوری، بلیط‌های الکترونیکی مترو باشد که روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این فناوری، گیرنده و فرستنده باید در فاصله‌ی کمی (حدود چهار سانتیمتر) از هم قرار بگیرند تا داده‌های مورد نظر را که رمزنگاری شده‌اند، جا به جا کنند. داده‌هایی که برای گیرنده و فرستنده معنادار باشد.

برای مطالعه‌ مقاله «مردی که از تراشه NFC کاشته شده در دستش به جای بلیط پرواز استفاده کرد» به کجارو مراجعه کنید:

NFC

اگر به اخبار و اطلاعاتی درباره‌ی شگفت‌انگیز‌ترین و برترین نقاط دنیا یا مقالاتی چون راهنمای سفر، خوراکی‌ها و اخبار گردشگری علاقمند هستید، به کجارو سربزنید و ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده