کجارو: ۸ مکان تهدیدآمیز برای زندگی

کجارو: ۸ مکان تهدیدآمیز برای زندگی

اگر شما جایی به دنیا آمده و زندگی می‌کنید که اثری از سونامی، آتشفشان و طوفان در آن وجود ندارد، مطمئن باشید که خوش شانس هستید. متاسفانه برای ساکنان برخی از کشور‌ها، حوادث طبیعی تبدیل به یک رویداد عادی شده‌ است. اکنون مجله Popular Mechanics لیستی از ۸ مکانی که زندگی در آن‌ها بسیار تهدید‌آمیز است را منتشر کرده است.

در کوه Merapi، در کشور اندونزی آتشفشان یک رویداد عادی است و در زمان‌هایی هم که فورانی در کار نباشد، دود زیادی از آن خارج می‌ِشود که ارتفاع آن از قله، به حدود ۳ هزار متر نیز می‌رسد یا یکی از بزرگترین دریاچه‌های آفریقا در بین جمهوری دموکراتیک کونگو و رواندا واقع شده است. این دریاچه یکی از مخازن متان است و این مخازن در زیر آب واقع شده‌اند. زمانی که این گاز به سطح زمین می‌رسد ابری از گاز مرگبار برفراز خانه ۲ میلیون سکنه مستقر می‌شود. کجارو در مقاله‌ای به مکان‌هایی که زندگی در آنها تهدید آمیز است می‌پردازد.

۸ مکان تهدیدآمیز برای زندگی

Merapi

اگر به اخبار و اطلاعاتی درباره‌ی شگفت‌انگیز‌ترین و برترین نقاط دنیا یا مقالاتی چون راهنمای سفر، خوراکی‌ها و اخبار گردشگری علاقمند هستید، به کجارو سربزنید و ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید