کجارو: چگونه با حیوانات وحشی رو‌به‌رو شویم؟

شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
برای دوستداران طبیعت‌گردی، مواجه‌شدن با حیوانات مهاجم اجتناب‌ناپذیر است و دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد. خوشبختانه برخوردهای خطرناک در حیات‌وحش بسیار نادر هستند و در حقیقت احتمال خشمگین شدن سگ دست‌آموز همسایه و حمله‌ی آن به شما، بیشتر از حمله‌ی خرس یا پلنگ در جنگل است. رفتار حیوانات مهاجم غالبا قابل پیش‌بینی است و راه‌های زیادی برای متوقف کردن آن و رفع خطر وجود دارد.
تبلیغات

بیشتر حیوانات مهاجم به جز گربه‌سانان، تمایلی به حمله‌ی بی‌دلیل و شکار انسان ندارند. درواقع تنها انسان است که با هدف تفریح و سرگرمی به ردیابی و تعقیب حیوانات می‌پردازد و شکار آن‌ها را نشانه‌ی قدرت و افتخار می‌داند. حیوانات تنها به دلیل ترس یا دفاع از خود و حریمشان به انسان حمله می‌کنند. اگر مورد حمله‌ی حیوانی مهاجم قرار گرفتید، جان شما در گروی مهار ترس و سرعت عمل است. خونسردی و تمرکز، باارزش‌ترین سرمایه‌های شما برای جان به در بردن از موقعیت‌های خطرناک هستند. برای آشنایی با واکنش‌های مناسب در برخورد با حیوانات مهاجم،با کجارو همراه باشید.

برای مطالعه‌ی متن کامل مقاله به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

اگر به اخبار و اطلاعاتی درباره‌ی شگفت‌انگیز‌ترین و برترین نقاط دنیا یا مقالاتی چون راهنمای سفر، خوراکی‌ها و اخبار گردشگری علاقمند هستید، به کجارو سربزنید و ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات