کجارو: واکنش تصویری هنرمندان به مرگ پسربچه ۳ ساله، پناهجوی سوری

کجارو: واکنش تصویری هنرمندان به مرگ پسربچه ۳ ساله، پناهجوی سوری

صبح یکشنبه ۲ سپتامبر، پلیس ترکیه جسد آیلان کوردی، پسر بچه‌ی ۳ ساله پناهجوی سوری، که همراه برادر ۵ ساله‌اش قلیب و مادرشان رهان از سوریه گریخته بودند را در دریای مدیترانه پیدا کرد. تصاویر بدن بی‌جان این پسربچه به سرعت در همه جا پخش شد و جهانیان را متوجه خطر و بحران پناهندگان سوریه کرد. بر این اساس بسیاری از هنرمندان در پاسخ به این موضوع اقدام به ارائه‌ی طرح‌هایی کردند تا احساسات خود را در این زمینه بروز دهند.

همه‌ی این واکنش‌ها، احساسی از خشم و اندوه را القاء می‌کنند و انتظار می‌رود که جامعه‌ی جهانی توجه بیشتری به وضعیت آوارگان سوری نشان دهد. کودکانی مانند آیلان و قلیب نباید به این وضع تلف شوند. با  کجارو  همراه باشید تا به تصاویری از واکنش هنرمندان جهان به این موضوع بپردازیم.

برای مطالعه‌ی متن کامل مقاله به کجارو مراجعه کنید

syrian boy

اگر به اخبار و اطلاعاتی درباره‌ی شگفت‌انگیز‌ترین و برترین نقاط دنیا یا مقالاتی چون راهنمای سفر، خوراکی‌ها و اخبار گردشگری علاقمند هستید، به کجارو سربزنید و ما را در اینستاگرام دنبال کنید.
بخش دیدگاه‌های این مقاله بسته شده است و امکان ارسال دیدگاه جدید یا مشاهده‌ی دیدگاه‌هایی که پیش ‌تر در این مطلب ارسال شده بودند، وجود ندارد.