قابلیت جدید Gmail: همزمان با پاسخ به نامه ها، ایمیل های دیگر خود را مشاهده کنید

قابلیت جدید Gmail: همزمان با پاسخ به نامه ها، ایمیل های دیگر خود را مشاهده کنید

گوگل در لابراتوار Gmail سرنخ هایی از نسخه جدید نرم افزار ایمیل Gmail برای تبلت ها ارائه کرده است. قابلیت جدید Gmail که Preview Pane نام دارد به کاربر امکان مشاهده  همزمان بخشی از یک نامه و  پاسخ به نامه دیگر را دهد. کاربران اندروید و iPad تغییر در رابطه کاربری Gmail را به راحتی مشاهده خواهند کرد.

برای فعال کردن Preview Pane به Gmail Labs مراجعه کنید سپس Preview Pane را یافته و آن را Enable کنید پس از آن در پایین صفحه برروی دکمه Save Changes کلیک کنید. در Gmail Lab علاوه بر Preview Pane قابلیت های بسیار جذاب و کاربردی دیگری وجود دارد در صورت تمایل می توانید آنها را نیز فعال کنید.

زمانی که Preview Pane را فعال می کنید صفحه Gmail به سه قسمت تقسیم می شود و Preview Pane در قسمت وسط و بین قسمت هدایت کننده (Navigation) و قسمت ایمیل قرار می گیرد. اگر تقسیم کننده افقی را فعال کرده باشید، Preview Pane در بالای صفحه و قسمت ایمیل در پایین قرار می گیرد. کاربر می تواند حالت افقی و عمودی نمایش قسمت های مختلف را از طریق دکمه که در سمت راست نوار ابزار Gmail قرار دارد تغییر دهد.

pane

قابلیت Preview Pane مناسب نمایشگرهای صفحه عریض (Wide Screen) و با رزولوشن بالا است. اما ظاهر صفحه را کمی بهم ریخته می کند. اگر Preview Pane را فعال کرده اید نظر خود را در بخش نظرات، در انتهای همین صفحه مطرح کنید.

منبع: Mashable

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده