مایکروسافت Office 365 را راه اندازی کرد

چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۷
مطالعه 3 دقیقه
دیروز استیو بالمر مدیرعامل مایکروسافت بصورت رسمی Office 365 را راه اندازی کرد.
تبلیغات

Office 365 سرویس آنلاین مایکروسافت است که امکانات مشابه Microsoft Office کامپیوترهای شخصی را به کاربر ارائه می‌دهد. Office 365 در راستای محبوبیت سرویس‌ها Cloud و رقابت با Google Doc ساخته شده است. این سرویس در طی 9 ماه اخیر بصورت آزمایشی دردسترس بود اما دیروز و در کنفرانس خبریی که در نیورک برگزار شد رسما شروع به کار کرد. در ادامه توضیحات کامل آن را مشاهده خواهید کرد.

Office 365 امکانات مشابه Word و Excel و دیگر نرم افزارهای مجموعه MS Office 2010 را بصورت آنلاین دراختیار کاربر قرار می‌دهد با این تفاوت که نیازی به نصب نرم افزار نیست و تمام این امکانات ازطریق مرورگروب دراختیار کاربر قرار می‌گیرد. Office 365 در واقع سرویس Cloud مایکروسافت است. برای آشنایی با سرویس‌های Cloud به مقاله "آشنایی با Cloud Computing و سرویس‌های مرتبط با آن" مراجعه کنید.

Office 365 در نسخه های مختلف و با امکانات متفاوت عرضه می‌شود ارزان ترین نسخه Office 365 محدود به سرویس ایمیل است و با قیمت حدود 2 دلار درماه ارائه می‌شود گران ترین نسخه Office 365 نیز که امکانات مشابه Office 2010 Professional را بعلاوه امکان ارتباط صوتی و Lync Server را دارد با قیمت 27 دلار در ماه عرضه می‌شود. Lync Server نسخه جدید Office Communication Server است. سرویس Office 365 برای شرکت‌های کوچک با 25 کامپیوتر حدود 6 دلار در ماه برای هر کاربر هزینه خواهد داشت. پلن های مختلف Office 365 را در وب سایت مایکروسافت مشاهده کنید.

بالمر در کنفرانس خبری براین موضوع پافشاری کرد که Office 365 مناسب انواع مختلف شرکت هاست. Office 365 قادر است نیاز شرکت‌های بزرگ و کوچک را پوشش دهد. او همچنین اعلام کرد که در طی دوره 9 ماه آزمایشی Office 365، بیش از 70 درصد از 200,000 شرکتی که از این سرویس استفاده کرده‌اند همگی شرکت‌های کوچک یا متوسط بودند.

در Office 365 چند کاربر می‌توانند بصورت هم‌زمان روی یک فایل کار کنند. کاربران می‌توانند ازطریق مرورگر کامیپوتر یا تلفن همراه از سرویس Office 365 استفاده کنند.

مایکروسافت اعلام کرد که شرکت‌های Bell Canada, Intuit, NTT Communication, Telefonica, Telstra و Vodafone قرار است Office 365 را به همراه سرویس‌های خود به مشتریان بفروشند.

Office 365 امکانات وسیع و کاربردی شامل ایجاد و نمایش فایل‌های Word و Excel و Powerpoint دارد این مجموعه همچنین امکان ارسال و مشاهده eMail، دسترسی به تقویم، مسنجر اینترنتی، جلسه های آنلاین، کنفرانس صوتی آنلاین و ابزار ساخت وب سایت را به کاربر می‌دهد.

Office 365 همچنین طوری طراحی شده است تا بصورت طبیعی از SharePoint, Exchange, Lync و Office پشتیبانی کند.

مهم‌ترین مزیت استفاده از سرویس‌های Cloud این است که شما ازطریق هر کامپیوتری و هر جای دنیا می‌توانید به فایل‌ها واسناد خود دسترسی داشته باشید و تنها نیاز به یک مرورگر وب خواهید داشت. گوگل نیز مدت‌ها است که مجموعه نرم‌افزاری مشابه خود را بصورت آنلاین ازطریق Doc.Google.com دردسترس عموم قرار داده است.

برای مشاهده یا استفاده از Office 365 به وب سایت office365.com مراجعه کنید.

منبع: PC World

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات