مایکروسافت Office 365 را راه اندازی کرد

مایکروسافت Office 365 را راه اندازی کرد

دیروز استیو بالمر مدیرعامل مایکروسافت بصورت رسمی Office 365 را راه اندازی کرد. Office 365 سرویس آنلاین مایکروسافت است که امکانات مشابه Microsoft Office کامپیوترهای شخصی را به کاربر ارائه می دهد. Office 365 در راستای محبوبیت سرویس ها Cloud و رقابت با Google Doc ساخته شده است. این سرویس در طی 9 ماه اخیر بصورت آزمایشی در دسترس بود اما دیروز و در کنفرانس خبریی که در نیورک برگزار شد رسما شروع به کار کرد. در ادامه توضیحات کامل آن را مشاهده خواهید کرد.

Office 365 امکانات مشابه Word و Excel و دیگر نرم افزارهای مجموعه MS Office 2010 را بصورت آنلاین در اختیار کاربر قرار می دهد با این تفاوت که نیازی به نصب نرم افزار نیست و تمام این امکانات از طریق مرورگروب در اختیار کاربر قرار می گیرد. Office 365 در واقع سرویس Cloud مایکروسافت است. برای آشنایی با سرویس های Cloud به مقاله "آشنایی با Cloud Computing و سرویس های مرتبط با آن" مراجعه نمایید.

Office 365 در نسخه های مختلف و با امکانات متفاوت عرضه می شود ارزان ترین نسخه Office 365 محدود به سرویس ایمیل است و با قیمت حدود 2 دلار درماه ارائه می شود گران ترین نسخه Office 365 نیز که امکانات مشابه Office 2010 Professional را بعلاوه امکان ارتباط صوتی و Lync Server را دارد با قیمت 27 دلار در ماه عرضه می شود. Lync Server نسخه جدید Office Communication Server می باشد. سرویس Office 365 برای شرکت های کوچک با 25 کامپیوتر حدود 6 دلار در ماه برای هر کاربر هزینه خواهد داشت. پلن های مختلف Office 365 را در وب سایت مایکروسافت مشاهده کنید.

بالمر در کنفرانس خبری براین موضوع پافشاری کرد که Office 365 مناسب انواع مختلف شرکت هاست. Office 365 قادر است نیاز شرکت های بزرگ و کوچک را پوشش دهد. او همچنین اعلام کرد که در طی دوره 9 ماه آزمایشی Office 365، بیش از 70 درصد از 200,000 شرکتی که از این سرویس استفاده کرده اند همگی شرکت های کوچک و یا متوسط بودند.

در Office 365 چند کاربر می توانند بصورت همزمان برروی یک فایل کار کنند. کاربران می توانند از طریق مرورگر کامیپوتر و یا تلفن همراه از سرویس Office 365 استفاده کنند.

مایکروسافت اعلام کرد که شرکت های Bell Canada, Intuit, NTT Communication, Telefonica, Telstra و Vodafone قرار است Office 365 را به همراه سرویس های خود به مشتریان بفروشند.

Office 365 امکانات وسیع و کاربردی شامل ایجاد و نمایش فایل های Word و Excel و Powerpoint دارد این مجموعه همچنین امکان ارسال و مشاهده eMail، دسترسی به تقویم، مسنجر اینترنتی، جلسه های آنلاین، کنفرانس صوتی آنلاین و ابزار ساخت وب سایت را به کاربر می دهد.

Office 365 همچنین طوری طراحی شده است تا بصورت طبیعی از SharePoint, Exchange, Lync و Office پشتیبانی کند.

مهمترین مزیت استفاده از سرویس های Cloud این است که شما از طریق هر کامپیوتری و هر جای دنیا می توانید به فایل ها واسناد خود دسترسی داشته باشید و تنها نیاز به یک مرورگر وب خواهید داشت. گوگل نیز مدت هاست که مجموعه نرم افزاری مشابه خود را بصورت آنلاین از طریق Doc.Google.com در دسترس عموم قرار داده است.

برای مشاهده و یا استفاده از Office 365 به وب سایت office365.com مراجعه نمایید.

منبع: PC World

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید