هکر PS3 و iPhone به استخدام فیس بوک در آمد

هکر PS3 و iPhone به استخدام فیس بوک در آمد

شاید این بزرگترین خبر در دنیای هکرها باشد. George Hotz که بابت هک کردن PlayStation 3 و Jailbreak کردن iPhone معروف است به استخدام فیس بوک در آمده است. به نظر می رسد او برای کمک در ساخت نرم افزار جدید فیس بوک برای ابزارهای iOS یعنی iPad و iPhone استخدام شده است.

هنوز بصورت رسمی اعلام نشده که GeoHotz در چه زمینه ایی فعالیت خواهد کرد و هدف استخدام او در فیس بوک چیست اما قوی ترین احتمال استفاده از او در ساخت نرم افزار این شبکه اجتماعی در iOS است. چون GeoHotz به خوبی سخت افزار و نحوه ارتباط سیستم عامل با iiPhone را می شناسد و می تواند به بهبود نرم افزار فیس بوک کمک کند.

GeoHot برای هک کردن کنسول بازی PlayStation 3 بسیار مشهور شد. کنسول PS3 اولین کنسول بازی بود که برای چند سال هک نشده بود. جالب است بدانید که سونی از او بخاطر Jailbreak کردن PS3 شکایت کرده است و در حال حاضر شکایت سونی در حال دادرسی است.

این مرد جوان اولین خلاف کار استخدام شده در فیس بوک نیست. فیس بوک، Sean Parker یکی از موسسین Napster (سرویس اشتراک گذاری فایل) را در سال 2004 استخدام کرد و بخشی از سهام شرکت را به نام او کرد. Napster در سال 1996 به عنوان یک سرویس غیرقانونی شناخته شد.

فیس بوک پیش از این هم Chris Putnam را استخدام کرده بود. او به دلیل هک کردن پروفایل کاربران این شبکه اجتماعی معروف شده بود.

Apple نیز دو هکر دیگر iOS یعنی Peter Hajas و Ashley Towns را به استخدام خود در آورده بود. این دو نفر به خاطر ساخت اولین ویروس و کرم iOS معروف شدند. این دو نفر در حال حاضر حقوق بسیار خوبی از دپارتمان تولید نرم افزار iPhone در استرالیا دریافت می کنند.

به نظر می رسد اگر هکر خوبی باشید ممکن است شغل خوبی بدست آورید.

منبع: DailyTech

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده