معرفی سرویس آزمایشی Google Music

معرفی سرویس آزمایشی Google Music

گوگل در کنفرانس Google I/O علاوه بر معرفی نت بوک های Chromebook که توسط ایسر و سامسونگ ساخته خواهند شد سرویس جدید Google Music را نیز معرفی کرد. سرویس موزیک گوگل که جزء سرویس‌های Cloud به شمار می‌رود فضاء آنلاینی را دراختیار کاربر قرار می‌دهد که در آن می‌تواند فایل‌های صوتی خود را ذخیره کند تا در هر زمان و مکانی به آن‌ها دسترسی داشت. در ادامه اطلاعات کامل در مورد Google Music را مشاهده خواهید کرد.

Google Music به شما این امکان را می‌دهد تا مجموعه موزیک های خود را در فضای Cloud آپلود کرده و توسط کامپیوتر یا وسایل مبتنی‌بر اندروید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این سرویس به نظرتان آشنا می آید؟ بله این سرویس شبیه سرویسی است که پیش تر آمازون معرفی کرده بود. اما Google Music Beta برخلاف سرویس Amazon، موزیک ها را به فروش نمی رساند و شما می‌توانید هر موزیک یا فایل صوتی که دارید را در آن آپلود کنید پس نیازی نیست فایل‌های صوتی را از جای خاصی خریده باشید. بدین‌ترتیب، ابزارهای مبتنی‌بر سیستم عامل اندروید نیز می‌توانند ازطریق این سرویس بر فایل‌های موسیقی مدیریت داشته باشند.

لیست آهنگ های شما بصورت خودکار روی تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر همگام (Sync) می‌شوند. یعنی هر زمان که یک Playlist روی تلفن خود ایجاد کنید بلافاصله همان Playlist در کامپیوتر یا تبلت شما نیز دردسترس خواهد بود، فایل‌های موسیقی نیز در کامپیوتر، تلفن همراه یا تبلت وجود ندارد که هر بار مجبور به انتقال آن‌ها از یکی به دیگری شوید تمام فایل‌ها در یک مکان و روی سرویس Cloud گوگل موزیک قرار دارند البته این سرویس به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌ها را بصورت آفلاین و روی وسیله پخش‌کننده ذخیره کنید تا در زمان سفر در هواپیما یا مکان هایی که به اینترنت وصل نمی باشید بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

اگر در مورد سرویس‌های Cloud اطلاعات ندارید به مقاله "آشنایی با Cloud Computing و سرویس‌های مرتبط با آن" مراجعه کنید.

در حال حاضر نسخه آزمایشی Google Music Beta بصورت مجانی و فقط برای امریکایی ها ارائه می‌شود و مشخص نیست که این سرویس در آینده نیز به صورت رایگان عرضه شود. در نسخه بتا کاربران می‌توانند 20 هزار فایل موسیقی با bitrate ها متفاوت در Music Beta آپلود کنند. ممکن است در آینده گوگل برای آپلود فایل‌های بیشتر مبلغی را از کاربر دریافت کند.

سرویس فعلی Music Beta از فایل‌های صوتی با فرمت های MP3, WMA,AAC و FLAC پشتیبانی می‌کند و این بدین معنی است که از فایل‌های موسیقی DRM که توسط اپل و در iTune به فروش می‌رسد، پشتیبانی نمی‌شود. Music Beta از فرمت های M4P و M4A اپل پشتیبانی نمی‌کند ولی می‌توان با نرم افزارهای مختلف این فرمت ها را به یکی از فرمت های ذکر شده تبدیل کرد.

در حال حاضر Music Beta ازطریق تمام کامپیتورها دردسترس است ولی تنها 8 ابزار مبتنی‌بر اندروید می‌توانند به این سرویس متصل شوند البته این محدود به‌زودی برداشته خواهد شد و تمام ابزارهای مبتنی‌بر اندروید قادر به استفاده از این سرویس خواهند بود.

کار کردن با سرویس Music Beta بسیار ساده است ابتدا شما باید وارد وب سایت music.google.com شده و با اکانت گوگل خود لاگین کند سپس درخواست آزمایش این سرویس را ارسال کنید پس از مدتی یک نامه برای شما ارسال می‌شود و در آن به شما تأکید می‌کند که حتماً از نسخه های قانونی موزیک استفاده کنید و پس از آن سرویس دردسترس شما خواهد بود. البته ازآنجاکه این سرویس در حال حاضر بصورت آزمایشی و تنها برای کاربران امریکایی دردسترس است برای ارسال درخواست باید یک IP امریکایی داشته باشد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده