جهان کنجکاوی : نمایش بصری میزان جستجو در سراسر جهان

شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۹
مطالعه 2 دقیقه
هر روز بسیاری از مردم از سرتاسر دنیا برای پرسیدن سؤال های خود و بدست آورن پاسخ مناسب به موتورجستجوی گوگل مراجعه می‌کنند. بازدیدکننده های Google در سرتاسر دنیا زندگی می‌کنند و به زبان های مختلف صحبت می‌کنند. گوگل وب سایت جدیدی را به نام Search Globe راه اندازی کرده که بصورت بصری جستجوهای یک روز گوگل در سراسر دنیا رانمایش می‌دهد.
تبلیغات

Search Globe توسط Google Data Arts و با فناوری WebGL ساخته شده است.

WebGL فناوری جدیدی است که تنها در مرورگرهای مدرن یعنی Firefox 4، Chrome 11، Internet Explorer 9 و Opera 11 وجود دارد پس اگر تا به امروز مرورگر خود را بروز رسانی نکرده اید فرصت را از دست ندهید نسخه های جدید مرورگرهای وب علاوه بر ارتقاء سطح امنیت و سرعت نمایش صفحه های وب از فناوری‌های مدرن همچون WebGL و CSS 3.0 نیز پشتیبانی می‌کنند. تمام مرورگرهای ذکر شده مجانی هستند.

Search Globe بصورت بصری جستجوهای یک روز گوگل را با مشخص کردن زبان و افزونی دفعات جستجو در مناطق مختلف جهان نمایش می‌دهد. در Search Globe مناطق مختلف با رنگ‌های متفاوت مجزا شده‌اند. وهر چه رنگ‌ها روشن‌تر باشد تعداد مراجعه به Google نیز بیشتر است. شما می‌توانید افزونی جستجو را در قسمت های مختلف اروپا و بخشی از آسیا مشاهده کنید ولی متأسفانه درخواست های کمی در بخشی از جهان مانند آفریقا وجود دارد در قسمت هایی که ستون های رنگی وجود ندارد، دسترسی به اینترنت محدود است یا اصلا الکتریسته وجود ندارد.

گوگل امیدوار است روزی برسد که سرتاسر Search Globe از ستون های رنگی و روشن پر شود.

اگر مرورگر شما از WebGL پشتیبانی می‌کند بد نیست به سرویس دیگر گوگل که در مورد بدن انسان و حیوان (گاو) اطلاعات بی نظیری را ارائه می‌دهد، سر بزنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات