جهان کنجکاوی : نمایش بصری میزان جستجو در سراسر جهان

جهان کنجکاوی : نمایش بصری میزان جستجو در سراسر جهان

هر روز بسیاری از مردم از سرتاسر دنیا برای پرسیدن سئوال های خود و بدست آورن پاسخ مناسب به موتورجستجوی گوگل مراجعه می کنند. بازدیدکننده های Google در سرتاسر دنیا زندگی می کنند و به زبان های مختلف صحبت می کنند. گوگل وب سایت جدیدی را به نام Search Globe راه اندازی کرده که بصورت بصری جستجوهای یک روز گوگل در سراسر دنیا رانمایش می دهد.

Search Globe توسط Google Data Arts و با فناوری WebGL ساخته شده است.

WebGL فناوری جدیدی است که تنها در مرورگرهای مدرن یعنی Firefox 4، Chrome 11، Internet Explorer 9 و Opera 11 وجود دارد پس اگر تا به امروز مرورگر خود را بروز رسانی نکرده اید فرصت را از دست ندهید نسخه های جدید مرورگرهای وب علاوه بر ارتقاء سطح امنیت و سرعت نمایش صفحه های وب از فناوری های مدرن همچون WebGL و CSS 3.0 نیز پشتیبانی می کنند. تمام مرورگرهای ذکر شده مجانی هستند.

Search Globe بصورت بصری جستجوهای یک روز گوگل را با مشخص کردن زبان و افزونی دفعات جستجو در مناطق مختلف جهان نمایش می دهد. در Search Globe مناطق مختلف با رنگ های متفاوت مجزا شده اند. وهر چه رنگ ها روشن تر باشد تعداد مراجعه به Google نیز بیشتر است. شما می توانید افزونی جستجو را در قسمت های مختلف اروپا و بخشی از آسیا مشاهده کنید ولی متاسفانه درخواست های کمی در بخشی از جهان مانند آفریقا وجود دارد در قسمت هایی که ستون های رنگی وجود ندارد، دسترسی به اینترنت محدود است و یا اصلا الکتریسته وجود ندارد.

گوگل امیدوار است روزی برسد که سرتاسر Search Globe از ستون های رنگی و روشن پر شود. 

اگر مرورگر شما از WebGL پشتیبانی می کند بد نیست به سرویس دیگر گوگل که در مورد بدن انسان و حیوان (گاو) اطلاعات بی نظیری را ارائه می دهد، سر بزنید.

منبع: Googleblog.blogspot.com

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید