مایکروسافت نسخه آزمایشی Office 365 را عرضه کرد

مایکروسافت نسخه آزمایشی Office 365 را عرضه کرد

مایکروسافت آغاز به کار نسخه جدید آزمایشی مجموعه نرم‌افزاری Office 365 را رسما اعلام کرد، Office 365 به صورت آنلاین و تحت Cloud کار می‌کند. امکانات و طراحی این مجموعه نرم‌افزاری تقریباً مشابه Microsoft Office است و برای اجرای آن نیازی به نصب نرم افزار یا کپی کردن فایل خاصی نیستند. Office 365 ازطریق مرورگر وب اجرا می‌شود.

اگر با سرویس‌های مختلف Cloud و مفهوم آن آشنا نیستند لطفا مقاله ای که پیش‌تر تحت عنوان "آشنایی با Cloud Computing و سرویس‌های مرتبط با آن" منتشر شده بود را مطالعه کنید ولی بصورت مختصر می‌توان گفت: " Cloud Computing انجام امور روزمره ای مانند ذخیره‌سازی فایل، ایجاد سند و موارد مشابهی قابل انجام با مجموعه نرم‌افزاری Office است اما بصورت آنلاین. یعنی بجای اینکه این نرم افزارها روی کامپیوتر شما اجرا شوند روی کامپیوترهای سرویس دهنده آنلاین صورت می پذیرند."

مایکروسافت نسخه جدید Office 365 که براساس همان Microsoft Office معروف ساخته شده است را منتشر کرد در این مجموعه نرم‌افزاری می‌تواند از نرم افزارهای Word, Excel, PowerPoint و OneNote بصورت آنلاین و ازطریق مرورگر وب و بدون نصب هیچ‌گونه فایلی استفاده کرد.

علاوه بر نرم افزارهای فوق نرم افزارهای Exchange Online، SharePoint Online و Lync Online نیز در Office 365 وجود دارد این نرم افزارها به کاربر امکان می‌دهد تا به محیطی مشابه Microsoft Outlook دسترسی داشته و ایمیل های خود را در آن چک کند همچنین قسمت های مشابه تقویم، کانتکت ها نیز وجود دارد.

علاوه بر موارد فوق ابزارهایی برای ساخت وب سایت، مسنجرهای آنلاین، کنفرانس ویدیویی و ابزار به اشتراک‌گذاری صفحه دستکاپ با کاربر دیگر وجود دارد.

این مجموعه نرم‌افزاری در دوره آزمایشی مجانی است و در آینده برای شرکت‌های کوچک به ازاء هر کاربر و برای هر ماه 6 دلار هزینه خواهد داشت. دسترسی به این مجموعه نرم‌افزاری ازطریق مرورگر وب است و در سیستم عامل های Windows و Mac قابل اجراست. ولی برای اجرای نرم افزار حتماً باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

ممکن است در آینده اجرای این مجموعه نرم‌افزاری بر تلفن های همراه هوشمند اندروید، ویندوز موبایل و iPhone نیز میسر شود.

مهم‌ترین مزیت استفاده از سرویس‌های Cloud این است که شما ازطریق هر کامپیوتری و هر جای دنیا می‌توانید به فایل‌ها واسناد خود دسترسی داشته باشید و تنها نیاز به یک مرورگر وب خواهید داشت. گوگل نیز مدت‌ها است که مجموعه نرم‌افزاری مشابه خود را بصورت آنلاین ازطریق Doc.Google.com دردسترس عموم قرار داده است.

جهت آزمایش سرویس Office 365 به وب سایت مایکروسافت مراجعه کنید.

منبع: PC Authority

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده