مایکروسافت نسخه آزمایشی Office 365 را عرضه کرد

مایکروسافت نسخه آزمایشی Office 365 را عرضه کرد

مایکروسافت آغاز به کار نسخه جدید آزمایشی مجموعه نرم افزاری Office 365 را رسما اعلام کرد، Office 365 به صورت آنلاین و تحت Cloud کار می کند. امکانات و طراحی این مجموعه نرم افزاری تقریبا مشابه  Microsoft Office است و برای اجرای آن نیازی به نصب نرم افزار و یا کپی کردن فایل خاصی نیستند. Office 365 از طریق مرورگر وب اجرا می شود.

اگر با سرویس های مختلف Cloud و مفهوم آن آشنا نیستند لطفا مقاله ای که پیشتر تحت عنوان "آشنایی با Cloud Computing و سرویس های مرتبط با آن" منتشر شده بود را مطالعه کنید ولی بصورت مختصر می توان گفت: " Cloud Computing انجام امور روزمره ای مانند ذخیره سازی فایل، ایجاد سند و موارد مشابهی قابل انجام با مجموعه نرم افزاری Office است اما بصورت آنلاین. یعنی بجای اینکه این نرم افزارها برروی کامپیوتر شما اجرا شوند برروی کامپیوترهای سرویس دهنده آنلاین صورت می پذیرند."

مایکروسافت نسخه جدید Office 365 که براساس همان Microsoft Office معروف ساخته شده است را منتشر کرد در این مجموعه نرم افزاری می تواند از نرم افزارهای Word, Excel, PowerPoint و OneNote  بصورت آنلاین و از طریق مرورگر وب و بدون نصب هیچ گونه فایلی استفاده کرد.

علاوه بر نرم افزارهای فوق نرم افزارهای Exchange Online، SharePoint Online و Lync Online نیز در Office 365 وجود دارد این نرم افزارها به کاربر امکان می دهد تا به محیطی مشابه Microsoft Outlook دسترسی داشته و ایمیل های خود را در آن چک کند همچنین قسمت های مشابه تقویم، کانتکت ها نیز وجود دارد.

علاوه بر موارد فوق ابزارهایی برای ساخت وب سایت، مسنجرهای آنلاین، کنفرانس ویدیویی و ابزار به اشتراک گذاری صفحه دستکاپ با کاربر دیگر وجود دارد.

این مجموعه نرم افزاری در دوره آزمایشی مجانی است و در آینده برای شرکت های کوچک به ازاء هر کاربر و برای هر ماه 6 دلار هزینه خواهد داشت. دسترسی به این مجموعه نرم افزاری از طریق مرورگر وب است و در سیستم عامل های Windows و Mac قابل اجراست. ولی برای اجرای نرم افزار حتما باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

ممکن است در آینده اجرای این مجموعه نرم افزاری بر تلفن های همراه هوشمند اندروید، ویندوز موبایل و   iPhone نیز میسر شود.

مهمترین مزیت استفاده از سرویس های Cloud این است که شما از طریق هر کامپیوتری و هر جای دنیا می توانید به فایل ها واسناد خود دسترسی داشته باشید و تنها نیاز به یک مرورگر وب خواهید داشت. گوگل نیز مدت هاست که مجموعه نرم افزاری مشابه خود را بصورت آنلاین از طریق Doc.Google.com در دسترس عموم قرار داده است.

جهت آزمایش سرویس Office 365 به وب سایت مایکروسافت مراجعه نمایید.

منبع: PC Authority


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید