گوگل بسیاری از قابلیت های YouTube را در Windows Phone 7 محدود کرده است

گوگل بسیاری از قابلیت های YouTube را در Windows Phone 7 محدود کرده است

اتحادیه اروپا در حال بررسی محدودیت های ایجاد شده توسط گوگل برای لیست کردن ویدیوهای YouTube در موتور جستجوی Bing مایکروسافت است. گوگل دسترسی موتور جستجوی رقیب خود یعنی Bing را به بزرگترین وب سایت اشتراک گذاری محدود کرده است. اما این محدودیت تنها به موتور جستجوی Bing ختم نمی شود.

مایکروسافت ادعا کرده که نرم افزار YouTube در سیستم عامل Windows Phone 7 به خوبی کار نمی کند چون گوگل اطلاعات لازمه را در اختیار این نرم افزار قرار نمی دهد، در واقع گوگل به نرم افزار YouTube تحت WP7 اجازه استخراج اطلاعات ویدیوها را نمی دهد و این نرم افزار تنها قادر به پخش ویدیو انتخاب شده است و نمی توانند امکانات جستجو و دسترسی سریع به ویدیوها را در اختیار کاربر دهد. این امکانات در تلفن های هوشمند اندروید یا iPhone وجود دارند.

مایکروسافت در این رابطه اعلام کرده:

گوگل در سال 2010 و به تازگی دسترسی تلفن های همراه مجهز به Windows Phone 7 را به YouTube محدود کرده و این موضوع باعث شده تا بسیاری از قابلیت های این نرم افزار بخوبی کار نکنند. گوگل این امکانات را برای تلفن های مجهز به سیستم عامل اندروید فعال کرده است و کاربران می توانند ویدیو مورد نظر خود را در شاخه های مختلف جستجو کرده، رتبه بندی کنند، به لیست ویدیوی های محبوب خود اضافه کنند و از بسیاری امکانات دیگر آن استفاده کنند. همه این امکانات برای تلفن های iPhone نیز فعال است.

مایکروسافت آماده است تا نسخه قدرتمند YouTube را برای Windows Phone منتشر کند. ما نیاز داریم تا دسترسی های لازم که تمام تلفن های دیگر دارند را داشته باشیم.

منبع: Gizmodo

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده