سریع‌ترین اینترنت خانگی جهان با سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه در ژاپن عرضه شد!

سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
اگر اخبار فناوری اطلاعات را دنبال می‌کنید حتماً با خبر شده‌اید که گوگل در تدارک برای ارائه‌ی اینترنتی پرسرعت افسانه‌ای خود با سرعت 1 گیگا بیت بر ثانیه در شهر آستین در ایالت تگزاس است. جالب است بدانید مرزهای فناوری به همین اعداد و ارقام ختم نشده و به‌تازگی ژاپنی‌ها روی دست گوگل بلند شده‌اند!
تبلیغات

شرکت ژاپنی سو-نت (So-net) با همکاری کمپانی سونی موفق به ارائه پرسرعت‌ترین اینترنت خانگی جهان با نام نورو (Nuro) شده که سرعتی معادل 2 گیگا بیت بر ثانیه دارد! این خدمت اینترنتی بی‌نظیر که ارائه آن از روز گذشته آغاز شده از بستر ارتباطات فیبر نوری بهره برده و می‌تواند به ترتیب اطلاعات را با سرعت 2 و 1 گیگا بیت بر ثانیه دریافت و ارسال کند.

گفتنی است این شبکه‌ی نوری از نوع ONU است که به مشتریان Nuro سه پورت اترنت گیگابیتی را ارائه کرده و آن‌ها را از سرعت 450 مگابیت بر ثانیه روی شبکه وای-فای 802.11 a/b/g/n بهره‌مند می‌سازد.

جالب اینکه نرخ استفاده از این خدمات مقرون‌به‌صرفه بوده و قرارداد دو ساله‌ی بهره‌مندی از این اینترنت پرسرعت ماهانه تنها 4980 ین (51 دلار) هزینه در بر خواهد داشت؛ که البته باید 52500 ین (540 دلار) مربوط به راه‌اندازی و نصب اولیه آن را نیز در محاسبات خود بیاورید. البته در طرح تشویقی که این شرکت در نظر گرفته، کاربرانی که به صورت اینترنتی اقدام به سفارش این خدمات می‌کنند فعلاً از پرداخت هزینه‌های اولیه معاف خواهند بود.

در حال حاضر کاربران چشم بادامی خوش شانسی که ساکن یکی از مناطق چیبا، گونما، ایباراکی، توچی‌گی، توکیو، کاناگاوا یا سایتاما هستند می‌توانند از این اینترنت پرسرعت استفاده نمایند.

اما اینترنت 2 گیگابیت در ثانیه چند برابر سریع‌تر از اینترنتی 128 کیلوبیت در ثانیه کاربران خانگی در ایران است؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات