مایکروسافت روی ساخت دیتاسنترهای جدید در اسپانیا ۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو مایکروسافت / Microsoft روی ورودی ساختمان در شب
به‌دنبال سرمایه‌گذاری آمازون در اسپانیا، مایکروسافت نیز تصمیم گرفته است تا سرمایه‌گذاری هنگفتی را برای ساخت مراکز داده در این کشور انجام دهد.
تبلیغات

مایکروسافت قصد دارد ۷٫۱۶ میلیارد دلار برای ساخت مراکز داده‌ی جدید در منطقه‌ی آراگون، شمال شرقی اسپانیا، سرمایه‌گذاری کند. این منطقه در حال تبدیل‌شدن به قطب اصلی محاسبات ابری در اروپا است.

دولت منطقه‌ای آراگون اعلام کرد که مایکروسافت برای ساخت مراکز داده در خارج از شهر زاراگزا درخواست مجوز ساخت کرده است. به گفته‌ی دولت منطقه‌ای، سرمایه‌گذاری این شرکت طی ۱۰ سال انجام خواهد شد.

مایکروسافت اخیراً از سرمایه‌گذاری ۲٫۲۵ میلیارد دلاری در مراکز داده‌ی مادرید خبر داده بود. این شرکت بعد از رقیب اصلی خود یعنی بخش رایانش ابری آمازون (AWS)، به‌دنبال ورود به منطقه‌ی آراگون است. آمازون ماه گذشته اعلام کرد که طی ۱۰ سال آینده ۱۶٫۸ میلیارد دلار برای ساخت مراکز داده در آراگون سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

آمازون گفته است که مراکز داده‌ی خود را کاملاً با انرژی تجدیدپذیر تأمین می‌کند و منطقه‌ی آراگون ظرفیت زیادی برای تولید برق به روش بادی دارد.

زاراگزا، پنجمین شهر بزرگ اسپانیا، به یک قطب لجستیک و حمل‌ونقل تبدیل شده است. این شهر در میانه‌ی راه بین مادرید و بارسلونا، بزرگترین مناطق شهری اسپانیا و در وسط کریدور اصلی تجارت که شبه‌جزیره ایبری را به فرانسه و سایر نقاط اروپا متصل می‌کند، قرار دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات