طراحی یوتیوب تغییر کرد و حالا همه از آن متنفرند

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
نمایی از بالای سایت یوتیوب روی نمایشگر
طراحی جدید وب‌سایت یوتیوب با جابه‌جایی المان‌های صفحه‌ی پخش ویدیو به ستون کناری، خشم کاربران را برانگیخت.
تبلیغات

ظاهر یوتیوب درطول سال‌های گذشته به‌روزرسانی شده، اما هسته‌ی اصلی طراحی آن برای مدت طولانی تغییر اساسی تجربه نکرده است.

باتوجه‌به پست‌های برخی کاربران در ایکس (توییتر سابق) و سایر شبکه‌های اجتماعی، به‌نظر می‌رسد طراحی یوتیوب دست‌خوش تغییرات بزرگی شده است که عناصر کلیدی را به ستون کناری منتقل می‌کند و ظاهراً هیچکس این تغییر را دوست ندارد.

بسیاری از کاربران یوتیوب طی چند روز گذشته متوجه طراحی کاملاً جدید پخش‌کننده‌ی ویدیو این وب‌سایت شدند. برخلاف گذشته که توضیحات ویدیو در زیر پخش‌کننده قرار داشت، حالا این اطلاعات به سمت راست صفحه انتقال یافته‌اند و نظرات نیز زیر آن نمایش داده می‌شوند.

در فضایی که قبلاً توضیحات ویدیوهای یوتیوب نمایش می‌یافت، اکنون پیشنهادهای ویدیویی با ابعادی بسیار بزرگ‌تر از گذشته نشان داده می‌شوند.

شاید آزاردهنده‌ترین تغییر وب‌سایت یوتیوب این باشد که عنوان ویدیوها نیز به ستون کناری منتقل شده است و به‌بیان دیگر تقریباً هیچ جداسازی بین پیشنهادها و ویدیو درحال‌ پخش وجود ندارد. پیشنهاد ویدیوها قبلاً در ستون کناری نمایش داده می‌شد و عنوان، توضیحات و نظرات، زیر ویدیو قرار می‌گرفتند.

واکنش‌ها به طراحی جدید وب‌سایت یوتیوب تا این‌لحظه کاملاً منفی بوده است. کاربران به‌شدت از این ظاهر جدید متنفرند و برخی حتی اشاره کرده‌اند که سایت یوتیوب با تغییرات اخیر شبیه برخی از وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدیو دیگر به‌نظر می‌رسد.

یوتیوب تأیید کرده که تغییر در طراحی وب‌سایت این پلتفرم، فقط یک آزمایش است. اگرچه این تست به‌طور گسترده‌ای انجام می‌شود، اما هنوز برای همه کاربران دردسترس نیست. باتوجه‌به بازخوردهای دریافتی، به‌نظر می‌رسد این طراحی به مرحله نهایی نرسد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات