مایکروسافت به کپی نتایج جستجو Bing از Google متهم شد

مایکروسافت به کپی نتایج جستجو Bing از Google متهم شد

روز سه‌شنبه، Bing، موتور جستجوگر مایکروسافت متهم به کپی نتایج جستجو از محبوب‌ترین موتور جستجوگر دنیا یعنی گوگل شد. گوگل اعلام کرد در اواخر سال گذشته متوجه شده که مایکروسافت با تاکتینکی که Sting نام دارد نتایج جستجو را از گوگل کپی می‌کند.

گوگل برای روشن شدن این موضوع، عمدا عبارت های محرمانه ای را ایجاد کرده که با جستجوی آن عبارات نتایج مشخص و بی ربطی نمایش داده می‌شود تا از این طریق ثابت کند که مایکروسافت نتایج را از گوگل کپی می‌کند. اگر این عبارت ها را در هر دو موتور جستجوی Google یا Bing جستجو کنید یک نتیجه را بدست خواهید آورد. این نتیجه نیز هیچ ربطی به عبارت وارد شده ندارد و عمدا توسط گوگل ایجاد شده است.

Danny Sullivan از گوگل در این رابطه توضیح داد:

تنها دلیلی که این صفحه ها در گوگل نمایش داده می‌شوند این است که ما عمدا موتور جستجوی Google را مجبور کرده ایم آن‌ها را نمایش دهد. این نتایج هیچ ربطی به عبارت وارد شده ندارند. اگر این نتایج در Bing هم پس از گوگل نمایش داده شوند بدین معنا خواهد بود که مایکروسافت نتایج جستجو را از Google کپی می‌کند.

218425-bing-google-spat_original

Amit Singhal که وظیقه سرکشی و سرپرستی الگورتیم رتبه بندی موتور جستجو گر گوگل را برعهده دارد در این رابطه گفت:

من زندگی خود را صرف دنبال کردن موتورهای جستجوی خوب، کرده ام. من هیچ مشکلی با رقیبی که الگورتیم تازه ای و خلاقانه ای را توسعه می‌دهد ندارم ولی نه کپی کردن خلاقانه.

مایکروسافت و گوگل، مدت‌ها است که در جنگ با یکدیگر هستند ولی جنگ این دو همیشه در سکوت بوده است اما این بار جنگ بالا گرفته است و گوگل و مایکروسافت مستقیما رو در روی یکدیگر قرار گرفته و در تیوتر و وبلاگ های پربیننده خود، یکدیگر را دروغگو خطاب می‌کنند.

بعد از انتشار این خبر مایکروسافت بلافاصله در وب لاگ Bing خود، مقاله ای تحت عنوان "تصورهایی در کیفیت جستجو" منتشر کرد که در آن به‌طور مستقیم صحبت های Sullivan را نشانه گرفت ولی مستقیما حرفی از گوگل نزد.

کمی بعد وضع از این هم بدتر شد و Frank Shaw یکی از سخنگوهای مایکروسافت در تیوتر خود، گوگل را "نمونه‌ای حیله گر" صدا زد و سعی کرد مایکروسافت را در موقعیت حمله قرار دهد.

حال باید صبر کرد و دید این جنگ به کجا ختم خواهد شد.

منبع: PC World

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده