مدیاتک در حال آزمایش وای فای 7 است

چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
مدیاتک از نمایش دو دمو وای‌فای 7 به مشتریان اصلی خود خبر داده است. قابلیت‌های جدید وای‌فای 7 دسترسی به سرعتی تا ۲٫۴ برابر بیشتر از وای‌فای 6 را ممکن خواهند کرد.
تبلیغات

مدیاتک در اواخر سال ۲۰۲۱ خبرهای مهمی حول فعالیت‌هایش اعلام کرد که یکی از آن‌ها معرفی تراشه‌ی دایمنسیتی ۷۰۰۰ بود. این شرکت گفته بود که برنامه‌هایی برای افزایش تعداد لپ‌تاپ‌های ویندوزی و کروم‌بوک‌های مجهز به تراشه‌های اختصاصی خود دارد و تراشه‌های جدیدی نیز برای تلویزیون‌های هوشمند می‌سازد. اکنون به‌نظر می‌رسد مدیاتک کار روی سخت‌افزار مربوط به فناوری وای‌فای ۷ (Wi-Fi 7) را آغاز کرده است. دستگاه‌های مجهز به فناوری وای‌فای 7 احتمالاً تا سال آینده‌ی میلادی از راه خواهند رسید.

براساس گزارش XDA Developers، استاندارد وای‌فای 7 که با نام IEEE 802.11be نیز شناخته می‌شود، نسخه‌ی بهبودیافته‌ی وای‌فای 6 (یا همان IEEE 802.11ax) به‌حساب می‌آید. برنامه‌ی مدیاتک برای وای‌فای 7 شامل فراهم‌سازی امکان استفاده از کانال‌های ۳۲۰ مگاهرتزی، فناوری 4K QAM، ویژگی‌های MRU و تغییرات دیگر است.

تغییرات اشاره‌شده‌ی وای‌فای 7 در حالی قرار است عملی شوند که این استاندارد همچنان متکی‌بر همان باندهای ۲٫۴ و ۵ و ۶ گیگاهرتزی باشد که وای‌فای 6 از آن‌ها استفاده می‌کند. قابلیت‌های جدید وای‌فای 7 ازلحاظ تئوری باعث می‌شوند دسترسی به ۲٫۴ برابر سرعت بیشتر درمقایسه‌با وای‌فای 6 امکان‌پذیر شود. البته تداخل سایر سیگنال‌های بی‌سیم (نظیر دیگر شبکه‌ها) احتمالاً سرعت نهایی را کاهش خواهد داد.

مدیاتک می‌گوید دو دمو از فناوری وای‌فای 7 را برای مشتریان اصلی و همکاران خود در صنعت به‌نمایش گذاشته است. این شرکت می‌گوید از زمان آغاز نخستین زمزمه‌ها درباره‌ی وای‌فای 7، کار روی آن را آغاز کرده است و اکنون یکی از نخستین پذیرندگان وای‌فای 7 در دنیا محسوب می‌شود. مدیاتک در بخشی از بیانیه‌ی مطبوعاتی خود روی پیش‌بینی عرضه‌ی محصولات متکی‌بر وای‌فای 7 در سال ۲۰۲۳ تأکید کرده است.

بیانیه‌ی جدید مدیاتک تا حد زیادی صرفاً بدین‌معنی است که این شرکت کار روی وای‌فای 7 را شروع کرده است. در‌حال‌حاضر، نمی‌دانیم مدیاتک توانسته است به چه پیشرفت‌هایی دست پیدا کند؛ البته درهرصورت سازنده‌ی تراشه‌های نام‌آشنای سری دایمنسیتی جزو نخستین شرکت‌هایی است که به‌صورت عمومی درباره‌ی فناوری مذکور حرف می‌زند. با اینکه مدیاتک انتظار دارد محصولات وای‌فای 7 در سال ۲۰۲۳ از راه برسند، گزارش‌ها می‌گویند استاندارد کامل‌شده‌ی این فناوری تا سال ۲۰۲۴ تدوین نمی‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات