معرفی مودم-روتر ND-4230N نتربیت

دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
مودم-روتر نتربیت ND-4230N دستگاهی مقرون‌به‌صرفه با چند قابلیت است که به‌عنوان مودم ADSL و روتر ۴ پورت سوئیچ دارد و برای برقراری اتصال شبکه عمل می‌کند.

این روزها همه‌ی ما به اتصال مداوم اینترنت نیاز داریم و فعالیت‌هایمان تا حد زیادی به آن بستگی دارد. به‌همین‌خاطر، وجود یک دستگاه مودم یا روتر در هر خانه‌ای ضروری‌تر از همیشه به‌نظر می‌رسد. اگر نگاهی به قیمت مودم و روترهای موجود در بازار بیاندازید، متوجه خواهید شد که یافتن محصولی که بتواند کیفیت خوب را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه ارائه کند سخت‌تر از همیشه شده است.

در شرایطی اقتصادی کنونی کشور، محصولاتی که بتوانند کارایی موردنیاز را با قیمت مناسب در اختیار قرار دهند اهمیت دوچندانی پیدا می‌کنند. تجهیزات شبکه‌ی شرکت تایوانی Neterbit (نتربیت) همچون مودم‌های DSL وای‌فای، روترهای بی‌سیم و سوییچ‌های اترنت در همین دسته جای می‌گیرند.

در بین دستگاه‌های نتربیت، مودم-روتر ND-4230N امکانات مورد نیاز کاربری عمومی را با صرف هزینه‌ای نسبتا اندک، در اختیار می‌گذارد. این دستگاه هم‌زمان می‌تواند به عنوان مودم و روتر عمل کند؛ یعنی علاوه بر اینکه امکان اتصال به اینترنت پرسرعت +ADSL2 را در اختیار قرار می‌دهد، به عنوان یک روتر هم عمل می‌کند تا هم‌زمان چند کاربر بتوانند به‌صورت بی‌سیم یا باسیم به شبکه متصل شوند.

نتربیت یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌ها و برتری‌های مودم-روتر ND-4230N درمقایسه‌با محصولات رقیب را استفاده از تراشه‌ی RTL8676S، ساخته‌ی شرکت نام‌آشنا و معتبر Realtek عنوان می‌کند.

مودم-روتر ND-4230N با ابعاد ۲۲×۱۱۴×۹۷ میلی‌متر و وزن ۳۰۰ گرم یک دستگاه کوچک و سبک است که می‌توان آن را به‌راحتی در هر محیط کوچکی جای داد. این محصول فقط در رنگ مشکی تولید می‌شود و از دو آنتن خارجی برای مخابره سیگنال بهره می‌برد. نتربیت می‌گوید آنتن‌های به‌کاررفته در مودم-روتر ND-4230N می‌توانند سیگنال را به‌اندازه‌ای تقویت کنند که در هر گوشه از خونه به شبکه‌ی بی‌سیم دسترسی داشته باشید.

ND-4230N مثل بیشتر روترهای موجود در بازار، از چهار پورت بهره می‌برد که از طریق آن‌ها، چهار دستگاه می‌توانند با کابل LAN به‌صورت هم‌زمان به شبکه متصل شوند. علاوه بر این، امکان اتصال به‌صورت بی‌سیم نیز برای دستگاه‌های مجهز به مودم وای‌فای وجود دارد.

با توجه به قیمت مودم-روتر ND-4230N، این محصول مانند سایر محصولات هم‌رده از Wi-Fi 6 پشتیبانی نمی‌کند و با Wi-Fi 5 تحت استاندارد بی‌سیم IEEE802.11b/g/n سازگار است. فرکانس مرکزی ۲٫۴ گیگاهرتز و پهنای باند حداکثر ۳۰۰ مگابیت‌برثانیه، اکثر نیازهای کاربری را پوشش می‌دهد. درست‌مانند رقبای هم‌قیمت، مودم-روتر ND-4230N نیز قابلیت پشتیبانی از فرکانس ۵ گیگاهرتز را ندارد.

مودم-روتر ND-4230N نتربیت، قابلیت کیفیت سرویس (Quality of Service یا QOS) را نیز ارائه می‌دهد. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید با تعیین قوانینی در پنل مدیریت دستگاه، پهنای باند تخصیص یافته برای کاربردهای مختلف را اولویت‌بندی کنید. یعنی برای کاربردهایی مثل وب‌گردی یا دانلود که به سرعت نسبتا کمتری نیاز دارند پهنای باند کمتری اختصاص دهید و بیشتر پهنای باند را برای بازی یا تماشای ویدئو نگه دارید.

از دیگر ویژگی‌های مودم-روتر ND-4230N می‌توان به قابلیت «کنترل والدین» اشاره کرد؛ بدین‌مفهوم که والدین می‌توانند با فیلتر کردن IP/MAC، مدت‌زمانی را که فرزندانشان در اینترنت سپری می‌کنند، محدود سازند یا دسترسی به وب‌سایت‌های به‌خصوصی را مسدود کنند.

مودم-روتر ND-4230N نتربیت با گارانتی سه‌ساله‌ی شرکت آونگ به‌فروش می‌رسد، از سوی دیگر در سال نخست گارانتی، امکان تعویض دستگاه نیز وجود دارد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود