گوگل میانبر «/» را به صفحه نتایج جستجو اضافه کرد

گوگل میانبر «/» را به صفحه نتایج جستجو اضافه کرد

با تغییری که در Google Search اعمال شده، هر گاه در صفحه‌ی نتایج جستجوی گوگل روی کلید «/» ضربه بزنید، مستقیما به باکس جست‌وجو منتقل می‌شوید؛ این تغییری ساده اما کاربردی است. 

گوگل به‌تازگی میانبر جدیدی را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است که می‌تواند به شما کمک کند به‌سرعت نتایجی که دریافت می‌کنید، اصلاح کنید. از این پس وقتی در صفحه‌ی نتایج هستید، می‌توانید به‌سادگی «/» را روی صفحه‌کلید فشار بدهید تا باکس جست‌وجو انتخاب و امکان تایپ کردن فراهم شود.

به گزارش انگجت، گوگل در قالب پنجره‌ی شناوری در بخش پایین سمت چپ صفحه‌ی نتایج جست‌وجو، اضافه شدن میانبر جدید را به کاربران اطلاع می‌دهد.

اسکرین شات نتیجه جستجو برای زومیت در فروردین 1400

در صفحه‌ی جست‌وجو روی هر کلیدی به غیر از «/» ضربه بزنید، پنجره‌ی شناور ظاهر می‌شود. وقتی از میانبر جدید استفاده کنید، مستقیما به باکس جست‌وجو منتقل می‌شوید؛ جایی که نشانگر در کنار متنی قرار می‌گیرد که پیش‌تر جست‌وجو کرده‌اید.

باکس جست‌وجو فهرست مواردی که بیشتر جست‌وجو شده‌اند و به عبارتی که در اول جست‌وجو کرده‌اید مرتبط هستند نشان می‌دهد. این قابلیت برای زمانی‌ که می‌خواهید کلمات بیشتری به عبارتِ اولیه اضافه کنید بسیار کاربردی خواهد بود.

به گزارش 9to5Google، قابلیت جدید موتور جستجوی گوگل در کنار میانبر دسترسی به لینک‌ها قرار می‌گیرد. اگر در صفحه‌ی جست‌وجو روی کلید Tab ضربه بزنید، لینک‌ها های‌لایت می‌شوند؛ با این کار می‌توانید بدون نیاز به ماوس یا ترک‌پد و صرفا از طریق صفحه‌کلید لینک‌ها را باز کنید. 

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید