لینکسیس سرویس Aware را آپدیت و روتر AXE8400 را معرفی کرد

سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
لینکسیس روز گذشته از اضافه شدن قابلیتی کاربردی به Linksys Aware خبر داد و روتر ۴۵۰ دلاری پیشرفته‌ی AXE8400 را به‌صورت رسمی رونمایی کرد.
تبلیغات

بر اساس گزارش ورج، Linksys Aware، سرویس اشتراکی لینکسیس که از سیستم‌های وای فای مش این شرکت برای شناسایی حرکت در خانه‌ استفاده می‌کند، قرار است با دریافت به‌روزرسانی هوشمندتر از قبل شود. به‌روزرسانی Linksys Aware به روترها امکان می‌دهد با استفاده از اینترنت به وسایل دیگری که در خانه‌ی هوشمند قرار گرفته‌اند و مشغول حرکت نیستند متصل شوند تا از این طریق فرایند تشخیص حرکت در داخل خانه به ‌شکلی دقیق‌تر انجام بگیرد.

سیستم اولیه‌ی تشخیص حرکت Aware، نحوه‌ی حرکت سیگنال‌های وای فای بین روترهای متعلق ‌به یک شبکه‌ی مش را تشخیص می‌دهد. به‌طور معمول هرگونه حرکت با سیگنال‌ها تداخل پیدا می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود روترها بتوانند در نقش دستگاه تشخیص حرکت ظاهر شوند بدون اینکه به سخت‌افزار اضافه نیاز داشته باشند. 

اکنون لینکسیس اعلام کرده است که این قابلیت سرویس Linksys Aware را به‌روزرسانی می‌کند تا آن را به دیگر وسایل خانه‌ی هوشمند که توانایی اتصال به اینترنت دارند (نظیر اسپیکر و کلید هوشمند و حتی سیستم‌ تنظیم گرما) گسترش دهد. این وسایل خانه‌ی هوشمند در نقش نقاط ارتباطی جدید ظاهر می‌شوند و به سیستم تشخیص حرکت لینکسیس امکان می‌دهند فضای گسترده‌تری را در بر بگیرد و دقتش افزایش پیدا کند.

به ‌لطف افزایش تعداد دستگاه‌های حاضر در شبکه‌ی مش لینکسیس، Linksys Aware می‌تواند دقیق‌تر محل حرکت را مشخص کند. در به‌روزرسانی مذکور،‌ کاربران می‌توانند ببینند که در اطراف هر یک از دستگاه‌ها (نظیر اپل TV در اتاق نشیمن یا پریز هوشمند برق در راهرو) چه حرکتی رخ داده است.

سیستم جدید تشخیص حرکت مبتنی‌بر دستگاه‌ها در سرویس Linksys Aware

از آن‌جایی که سیستم Linksys Aware روی اتصال اینترنت فعلی متکی می‌شود، با اکثر دستگاه‌های متفرقه بدون نیاز به نصب هیچ‌گونه به‌روزرسانی نرم‌افزاری کار خواهد کرد. با مراجعه به اپلیکیشن Linksys می‌توانید بفهمید کدام دستگاه‌ها با نسخه‌ی جدید Linksys Aware سازگاری دارند.

به‌روزرسانی Linksys Aware قرار است در ماه مارس تا آوریل ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰) برای ساکنین ایالات متحده در دسترس قرار بگیرد. در ماه‌های بعد، این به‌روزرسانی برای نقاط دیگر جهان منتشر خواهد شد. ظاهرا هزینه‌ی اشتراک ماهانه‌ی نسخه‌ی جدید Linksys Aware برابر ۲٫۹۹ دلار و هزینه‌ی سالانه‌ی آن ۲۴٫۹۹ دلار است. درصورت تهیه‌ی اشتراک می‌توانید ۹۰ روز به‌رایگان از سرویس استفاده کنید. 

لینکسیس افزون‌بر معرفی قابلیت جدید سرویس اشتراکی Linksys Aware، از سیستم روتر مش AXE8400 پرده‌برداری کرد. AXE8400 نخستین روتر لینکسیس است که از استاندارد Wi-Fi 6E پشتیبانی می‌کند و مخصوص کاربرانی است که استفاده‌ی سنگینی از وای فای دارند و به درد کاربران عادی نمی‌خورد. قیمت روتر AXE8400 به‌تنهایی ۴۴۹٫۹۹ دلار است و بسته‌ی شامل دو عدد AXE8400 با قیمت ۸۴۹٫۹۹ دلار در دسترس قرار می‌گیرد. بسته‌ی سه‌تایی AXE8400 برچسب قیمت ۱۱۹۹٫۹۹ دلار را یدک می‌کشد.

قیمت‌های اعلام‌شده مربوط ‌به روتری هستند که قابلیت‌های پیشرفته‌ی زیادی دارد. هر واحد AXE8400 در حقیقت روتری سه بانده است که از باندهای ۲٫۴ گیگاهرتزی، ۵٫۰ گیگاهرتزی و ۶٫۰ گیگاهرتزی پشتیبانی می‌کند و می‌تواند منطقه‌ای به وسعت ۲۷۸٫۷ مترمربع را پوشش بدهد. در این روتر از درگاه پنج گیگابیت‌ بر ثانیه‌ای WAN استفاده شده است که البته در حال حاضر کاربرد چندان خاصی ندارد و بیشتر به درد آینده می‌خورد. روتر لینکسیس دارای چهار درگاه LAN یک گیگابیت ‌بر ثانیه‌ای اضافه است و یک درگاه USB 3.0 دارد.

لینکسیس می‌گوید از لحاظ عملی ۶۵ دستگاهی که به‌صورت هم‌زمان یک پهنای باند را به اشتراک می‌گذارند، می‌توانند بدون مشکل به روتر AXE8400 متصل شوند. AXE8400 با دیگر روترهای مش سری Linksys Intelligent Mesh سازگاری دارد و این یعنی می‌توانید آن را درون شبکه‌ی مش فعلی خود جای بدهید. روتر Linksys AXE8400 در بهار یا تابستان ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات