امکان فوروارد کردن خودکار ایمیل‌ در نسخه رایگان ایمیل یاهو غیر فعال می‌شود

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ورایزن امکان فوروارد کردن خودکار ایمیل‌های یاهو را برای کاربرانی که از نسخه رایگان ایمیل یاهو استفاده می‌کنند، غیرفعال می‌کند.
تبلیغات

بر اساس گفته‌های ورایزن، امکان فوروارد خودکار از تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۲۱ غیرفعال خواهد شد. اگر همچنان از ایمیل یاهو استفاده می‌کنید و می‌خواهید ایمیل‌هایی که دریافت می‌کنید به‌صورت خودکار به یک آدرس ایمیل دیگر ارسال شود، باید از سرویس یاهو میل پرو استفاده کنید. هزینه‌ی استفاده از این سرویس، سالانه ۳۴٫۹۹ دلار و ماهانه ۳٫۴۹ دلار خواهد بود.

وایزن (مالک یاهو) این تغییرات را از ماه میلادی آینده شروع می‌کند و از هم‌اکنون اطلاع‌رسانی درباره آن شروع شده است. البته ورایزن مسائل امنیتی را دلیل از کار انداختن این امکان عنوان کرده است.

ورایزن اعلام کرده است همیشه سرویس‌های خود را در برابر تهدیدهای جدید مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به همین دلیل، تصمیم گرفته است امکان فوروارد کردن خودکار ایمیل‌ را از نسخه رایگان ایمیل یاهو حذف کند تا این سرویس همچنان ایمن باقی بماند.

ویژگی فوروارد کردن خودکار ایمیل‌ در یاهو در اکثر مواقع مورد سوء استفاده هکرها قرار می‌گرفت. هکرها با هک کردن ایمیل‌های یاهو، ایمیل خودشان را در قسمت فوروارد خودکار ایمیل‌ قرار می‌دادند تا به ایمیل‌های کاربران دسترسی پیدا کنند. ایمیل یاهو بیش از سه میلیارد کاربر دارد؛ البته تعداد زیادی از این کاربران احتمالا دیگر از این سرویس یاهو استفاده نمی‌کنند. اخیرا یاهو اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ دو بار هک شده و اطلاعات تعداد زیادی از کاربران آن دزدیده شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات