گوگل قصد دارد مرورگر کروم را از سیستم‌عامل کروم مستقل کند

گوگل قصد دارد مرورگر کروم را از سیستم‌عامل کروم مستقل کند

پروژه‌ی لاکروس (Lacros) عمر دستگاه‌های کروم‌بوک را افزایش می‌دهد.

گوگل در پروژ‌ه‌ای جدید برای ارتقای تجربه‌ی کاربری، تغییراتی در کروم‌بوک‌ها اعمال می‌کند که طول عمر استفاده از این دستگاه‌ها را افزایش می‌دهد. پروژه‌ی لاکروس مرورگر کروم را از سیستم‌عامل کروم مجزا می‌کند؛ پس درصورتی‌که به‌روزرسانی سیستم‌عامل به‌اتمام رسیده باشد، مرورگر کروم می‌تواند به‌روزرسانی‌های جدید را دریافت کند.

مرورگر کروم روی سیستم‌عامل‌های کروم‌بوک هم‌زمان با دریافت به‌روزرسانی سیستم‌عامل به‌روز می‌شوند و درصورت انقضای به‌روزرسانی خودکار دستگاه (AUE)، این مرورگر به‌روزرسانی‌های جدید را دریافت نمی‌کند.

مرورگرهای منقضی‌شده دربرابر حملات هکری آسیب‌پذیر هستند؛ پس لاکروس می‌تواند با مجزاکردن به‌روزرسانی سیستم‌عامل کروم از مرورگرش، تجربه‌ی کاربری را ارتقا ‌بخشد. ناگفته نماند نام پروژه از نام لینوکس و سیستم‌عامل کروم (Linux And ChRome OS) گرفته شده است.

با دورکاری کارمندان و آموزش مجازی، استفاده از کروم‌بوک افزایش یافته و اعمال تغییرات جدید در این دستگاه‌ها می‌تواند خبر خوشحال‌کننده‌ای باشد و کاربران می‌توانند بدون نگرانی از آسیب‌پذیری مرورگر از دستگاه استفاده کنند.

سال تحصیلی جدید در آمریکا به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و هر دانش‌آموز به دستگاه هوشمند برای شرکت در کلاس‌های مجازی نیاز دارد؛ اما موجودی کروم‌بوک‌ها برای پاسخ به مقدار تقاضای بازار کم است. زمان‌ اجرای پروژه‌ی لاکروس مشخص نیست؛ اما به‌نظر می‌رسد گوگل تا جبران کاهش موجودی کروم‌بوک‌ها آن را عرضه‌ نکند.

منبع tomshardware
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده