هکرها توسط نرم افزارهای مخرب، 150,000 دلار ربودند

هکرها توسط نرم افزارهای مخرب، 150,000 دلار ربودند

شرکت های کوچک نگرانی جدیدی پیدا کرده اند، حساب های آنلاین بانکی این شرکت ها توسط نرم افزارهای مخرب هک و خالی می شوند. پلیس فدرال امریکا در رابطه با روش جدید هکر ها هشدار داد. در این روش هکرها نرم افزار مخربی را به همراه  ایمیل استخدام ارسال کرده و برروی کامپیوتر شرکت هدف، نصب و اجرا می کنند. بدین ترتیب اطلاعات بانکی این شرکت ها را بدست می آورند.

در این روش که Automated Clearing House نام گذاری شده است هکرها می توانند هزارا دلار پول را از حساب شرکت فریب خورده خارج و به حساب های خود واریز کنند. هکرها معمولا شرکت های کوچک که حساب های بانکی محلی و یا کارت های اعتباری منطقه ای دارند را هدف قرار می دهند . این بانک ها معمولا منابع محدودی برای تشخیص و یا مسدود کردن انتقال وجه های غیرقانونی دارند.

براساس اعلام  مرکز شکایت های جرایم اینترنتی FBI یک شرکت امریکایی که نامش فاش نشده، به تازگی توسط همین روش 150,000 دلار از دست داده است. نرم افزار مخرب به همراه یک نامه توسط ایمیل برای بخش استخدام شرکت ارسال شده بود. این نرم افزار اطلاعات حساب بانکی و مشخصات ورود شخص مرتبط با عملیات های مالی شرکت را برای هکرها ارسال می کند.

روش های مقابله  که به شرکت های کوچک توصیه می شود عبارتند از: استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس بروزشده، عدم باز نمودن نامه های حاوی  فایل های پیوست از افراد ناشناس و حذف این نامه ها و درخواست مجدد از فرستنده نامه جهت ارسال نامه در حالت متنی و بدون پیوست و باز نمودن فایل های متنی توسط Gmail گوگل برای مطمئن شدن از سلامت فایل های پیوست.

منبع: PC World

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده