حشرات به جستجوی AR گوگل اضافه شدند

حشرات به جستجوی AR گوگل اضافه شدند
گوگل که مدت‌ها است فناوری واقعیت افزوده را با موتور جست‌و‌جوی خود به‌منظور نمایش حیوانات در فضای داخل گوشی ادغام کرده، به‌تازگی حشرات را نیز به این بخش از موتور جست‌و‌جو افزوده است.

اگر می‌خواهید بدون ترس سوسک‌ها یا زنبورهای سرخ غول‌پیکر را به اتاق خود راه دهید، اکنون بهترین زمان است؛ زیرا گوگل در اطلاعیه‌ای رسمی از به‌روزرسانی بخش نتایج واقعیت افزوده (AR) موتور جست‌و‌جوی خود خبر داده است. گوگل هنگام آغاز به ‌کار این بخش از موتور جست‌و‌جو اعلام کرد به‌مرورِزمان آن را بهبود می‌بخشد و شمار حیوانات را نیز افزایش می‌دهد.

در جدیدترین اقدام، به‌تازگی ۲۳ حشره‌ی جدید به موتور جست‌و‌جوی گوگل اضافه شده‌اند. درصورتی‌که دستگاهتان از فناوری واقعیت افزوده پشتیبانی کند، نام این حشرات را می‌توانید به‌ انگلیسی جست‌و‌جو کنید تا گزینه‌ی نمایش آن‌ها در قالب واقعیت افزوده روی صفحه ظاهر شود. موتور جست‌و‌جوی گوگل از مدتی پیش قابلیت نمایش دایناسورها، گربه‌، عقرب، خرس، ببر، کوسه و... را به‌صورت AR پیدا کرده است. بدین‌منظور، کافی است دوربین گوشی را سمت محیط بگیرید تا حیوان مدنظر در ابعاد واقعی به‌نمایش دربیاید.

حشرات واقعیت افزوده / AR موتور جستجو گوگل / Google

برخی از حشراتی که به گوگل اضافه شده‌اند، عبارت‌اند از: سوسک کرگدنی (Rhinoceros Beetle)، سوسک هرکول (Hercules Beetle)، سوسک اطلس (Atlas Beetle)، سوسک گوزنی (Stag Beetle)، سوسک گوزنی غول‌پیکر (Giant Stag)، سوسک گوزنی میاما (Miyama Stag Beetle)، سوسک جواهرنشان (Jewel Beetle) و... .

به‌منظور مشاهده‌ی حیوانات گوگل در قالب واقعیت افزوده صرفا کافی است نام آن‌ها را جست‌و‌جو کنید و در صفحه‌ی نتایج روی گزینه‌ی View in 3D ضربه بزنید. کاربران سیستم‌عامل اندروید می‌توانند صدای حشره‌ها را نیز بشنوند. برای مشاهده‌ی حیوانات واقعیت افزوده باید دستگاه اندرویدی داشته باشید که ARCore از آن پشتیبانی کند. ناگفته نماند تمامی آیفون‌ها و آیپدهای مجهز به iOS 11 و نسخه‌های جدیدتر می‌توانند حیوانات AR را نمایش دهند.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده