برخی از سرویس های مسدود شده گوگل برای ایرانی ها باز شد

برخی از سرویس های مسدود شده گوگل برای ایرانی ها باز شد

گوگل محدودیت استفاده از مرورگر وب Google Chrome و نرم افزارهای Google Earth و Picasa را برای کاربران ایرانی لغو کرد.

پیش تر دسترسی به این نرم افزارهای مجانی برای کاربران ایرانی مسدود شده بود ولی گوگل به درخواست کاربران ایرانی که ازطریق سایت Cause انجام شده بود توجه کرد و این سرویس‌ها را برای کاربران ایرانی آزاد کرد.

55,500 نفر به درخواست برداشتن محدودیت سرویس‌های اینترنتی مسدود شده گوگل برای کاربران ایرانی رای داده بودند برای نمایش جزئیات بیشتر در این رابطه به سایت Cause مراجعه کنید.

هنوز دسترسی کاربران ایرانی به Code.Google.com مسدود است و کاربران ایرانی برای دسترسی به این دایرکتوری کدهای نرم‌افزاری باید با IP غیر ایرانی وارد سایت شوند.

Nail Martin از گوگل در این رابطه گفت: "برای اولین بار، ما Google Earh, Picasa و Chrome را دردسترس کاربران ایرانی قرار دادیم. محصولات ما برای کمک کردن به مردم برای ایجاد وساخت محتوا، برقرار کردن ارتباط و به اشتراک‌گذاری نظراتشان طراحی شده‌اند. او همچنین معتقد است که دسترسی محصولات بیشتر به این معنی است که مردم انتخاب، آزادی و قدرت بیشتر خواهند داشت."

به هر حال از این پس استفاده از مرورگر بسیار جذاب و سریع گوگل، گشت‌و‌گذار در نقاط مختلف جهان توسط Earth و به اشتراک‌گذاری تصاویر و استفاده از نرم افزار مدیریت عکس گوگل Picasa برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است البته به شرط اینکه گوگل IP شما را دولتی تصور نکند.

منبع: news.yahoo.com

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده