گوگل به‌دنبال بازطراحی شیوه نمایش نتایج در موتور جستجوی دسکتاپ است

گوگل به‌دنبال بازطراحی شیوه نمایش نتایج در موتور جستجوی دسکتاپ است

در پی نارضایتی برخی کاربران، گوگل بررسی مجدد طراحی نتایج موتور جستجوی خود را آغاز کرده است.

چند هفته‌ی پیش، گوگل یکی از بزرگ‌ترین تغییرات تاریخ این شرکت را در مورد چگونگی نمایش نتایج موتور جست‌وجوی خود به انجام رساند که باعث می‌شد تمایز بین نتایج تبلیغاتی و انواع غیر تبلیغاتی دشوار شود. این کار با حذف پوشش رنگی تبلیغ و جایگزین کردن آن با فیوآیکن شرکت‌های مورد نظر، در جست‌وجو انجام شده است (فیوآیکن یک آیکن بسیار کوچک است که به‌عنوان نمادی از یک وب‌سایت به‌کار می‌رود).

faveicon04

گفته می‌شود این شرکت قصد دارد نتایج جستجوی دسکتاپ خود را با روش نمایش آن‌ها در گوشی موبایل یکپارچه کند. اما وضعیت فعلی باعث شده تمایز بین نتایج تبلیغلاتی و غیرتبلیغاتی دشوارتر شود. در طراحی جدید، تنها تفاوت بین یک تبلیغ و نتیجه‌ی جستجوی واقعی در استفاده از حروف کوچک یا آیکون کنار لینک آن‌ها است؛ موضوعی که باعث شده نتایج تبلیغاتی و غیرتبلیغاتی بسیار شبیه به یکدیگر باشند.

گوگل اعلام کرده که به استفاده از فیوآیکون‌ها در کنار نتایج و نیز به‌کارگیری آن‌ها در نسخه‌ی وب موتور جستجوی خود ادامه می‌دهد و این آزمایش‌ها طی هفته‌های آینده ادامه خواهند یافت. گوگل طی توییتی گفته که نظرات کاربران را در مورد به‌روزرسانی‌ها شنیده و برای اینکه جستجوی بهتری داشته باشند، مکان‌های جدیدی را برای فیوآیکن‌ها آزمایش می‌کند. دنی سالیوان از مسئولان بخش موتور جستجوی گوگل گفته است:

آزمایش‌های ما امروز آغاز شده و در طول هفته‌ آینده ادامه می‌یابد. درحین این آزمایش‌ها که قصد داریم ظاهری مدرن به دسکتاپ بدهیم، ممکن است برخی کاربران، فیوآیکن‌ها را نبینند درحالی‌که برخی دیگر ممکن است آن‌ها را در مکان‌های دیگر ببینند.

گوگل همچنین بیانیه‌ای رسمی در مورد دلایل ایجاد این تغییرات و همچنین تعهد به طراحی دوباره‌ی آن‌ها در آینده منتشر کرده است. در بخشی از این بیانیه گوگل آمده:

این طراحی توسط کاربران موبایل روی صفحه نمایش موبایل مورد استقبال قرار گرفته است زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا سریع‌تر بفهمند که اطلاعات از کجا می‌آید. آن‌ها می‌توانند برچسب تبلیغاتی واضحی را در بالای نتایج مشاهده کنند. ناشران وب به ما گفته‌اند که می‌خواهند نماد تجاری خود را در صفحه نتایج جست‌وجو ببینند. درحالی‌که نتایج آزمایش‌ها روی مدل دسکتاب مثبت بوده ما همچنان با کاربران خود در تعامل هستیم. ما در حال آزمایش یک تغییر در فیوآیکون‌های فعلی دسکتاپ هستیم و به بازطراحی در طول زمان ادامه خواهیم داد.

گوگل از ساعت ۲ بعد از ظهر روز جمعه، آزمایش‌های تازه‌ی خود را با حذف فیوآیکن‌ها آغاز کرده است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده