مایکروسافت از طراحی جدید SkyDrive پرده‌برداری کرد، نسخه اندروید نیز به زودی منتشر می‌شود

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۳
مطالعه 2 دقیقه
چندی پیش مایکروسافت از برنامه‌اش برای تغییر رابط کاربری نسخه تحت وب اسکای‌درایو خبر داده بود و حالا این غول نرم‌افزاری رسما از طراحی جدید سرویس ابری خود پرده‌برداری کرده است. علاوه بر این مایکروسافت اعلام کرد که یکپارچگی با سیستم‌عامل ویندوز و OS X بهبود یافته و نرم‌افزار اندروید نیز در هفته‌های آینده عرضه خواهد شد.

رابط کاربری SkyDrive.com نیز شبیه Outlook.com و ویندوز ۸ شده است. سیستم‌جستجوی آن نیز ارتقاء یافته و نحوه کارکرد آن شبیه نسخه رومیزی اسکای‌درایو شده است. در نوار ابزار، عملکردهایی که بیشتر استفاده شده‌اند، قرار گرفته‌اند و انتخاب همزمان چند فایل و استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن آنها نیز بهبود یافته است.

اسکای درایو از نظر همگام سازی با کامپیوترهای ویندوزی و مک‌ها نیز بهبود یافته و تصاویر با سرعت بیشتری بین ابزارهای مختلف همگام می‌شوند. نسخه جدید نرم‌افزار مخصوص کامپیوترهای رومیزی در همین هفته منتشر خواهد شد.

خبر خوشحال کننده برای کاربران اندروید نیز این است که نرم‌افزار SkyDrive به زودی و در هفته‌های آتی عرضه خواهد شد.

مایکروسافت اعلام کرده که نسخه اندروید اسکای درایو کاملا شبیه نسخه ویندوز فون و iOS خواهد بود. کاربران براحتی می‌توانند از طریق این نرم‌افزار فایل‌های مورد نظر خود را برروی فضای ابری آپلود نموده و یا به فایل‌های موجود دسترسی داشته باشند.

مطالب مشابه

نظرات