اتودسک سرویس Socialcam فیس بوک را به قیمت ۶۰ میلیون دلار خرید

اتودسک سرویس Socialcam فیس بوک را به قیمت ۶۰ میلیون دلار خرید

شرکت اتودسک (Autodesk) که ید طولایی در تولید نرم‌افزارهای طراحی و مهندسی دارد، سرویس ویدئویی Socialcam فیس بوک را می‌خرد. این کمپانی می‌کوشد تا از توان موجود در چنین شبکه‌اجتماعی برای تبلیغ هر چه بیشتر خود و ترویج محصولاتش کمک بگیرد.

بنا به اخباری که از سوی دو شرکت تایید شده است، اتودسک و فیس‌بوک قراردادی به ارزش 60 میلیون دلار را به امضا رسانده‌اند که طی آن سرویس شبکه محبوب اجتماعی – ویدئویی Socialcam به اتودسک واگذار می‌گردد. اتودسک که حوزه اصلی کاری‌اش تولید نرم افزارهای سه بعدی، مهندسی و سرگرمی است قصد دارد از فرصت شبکه‌های اجتماعی بهره شایسته و بایسته را ببرد.

سخنگوی اتودسک در نشستی خبری ابراز داشت که شرکتش قصد دارد ابتدا با اولویت‌بندی پشتیبانی از اعضای این شبکه اجتماعی، به توسعه هر چه بیشتر آن پرداخته و در کنار این موضوع ابزارهای بیشتری را برای این پلتفرم فراهم نماید. این کمپانی همچنین قصد دارد تا از Socialcam برای کمک به فیلم‌سازان حرفه‌ای و افزایش مخاطبان محصولاتشان بهره ببرد.

Socialcam برنامه‌ای کاربردی و سرویسی آنلاین است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با سهولت هر چه تمام‌تر به ضبط، ویرایش و اشتراک فیلم‌های ویدئوی شان بپردازند. این سرویس در مارس 2011 افتتاح شده و برنامه کاربردی آن برای سیستم iOS و اندروید تاکنون بیش از 16 میلیون مرتبه دریافت شده است.

نحوه‌ی بالاگذاری فیلم‌ها در این برنامه بسیار ساده است؛ به محض تصویربرداری از صحنه روند آپلود آن آغاز می‌شود و پس از اتمام آن، می‌توانید جزئیاتش را در حساب کاربری فیس‌بوک‌تان مشاهده کنید. از سوی دیگر به نظر می‌رسد که کارکنان Socialcam با توجه به شهرت خوب شرکت اتودسک از این نقل و انتقال خوشحال هستند.

اتودسک در وبلاگش می‌نویسد:

شاید از خود بپرسید که اتودسک چندان شهرتی در این موضوعات ندارد. خب درست است چرا که ما پیش از این به تولید نرم‌افزارهای حرفه‌ای و صنعتی می‌پرداختیم. اما مایلیم تا رویکردمان را عمومی‌تر کرده و به همه این امکان را دهیم تا تصوراتشان را رنگ واقعیت بخشیده و طرح‌های بهتری برای دنیا بزنند!

اتودسک در عین اینکه به برنامه‌های کاری اصلی خویش وفادار باقی می‌ماند، سابقه خوبی در زمینه توسعه و شکوفایی طرح‌های زودبازده‌ای دارد. آنها به تازگی با عرضه برنامه‌هایی چون SketchBook و Pixlr توانستند میلیون‌ها نفر در اقصی نقاط جهان را به سمت خود جلب کرده و فناوری و توانایی‌های درجه یک خود را در اختیار کاربران قرار دهند.

اتودسکی‌ها اذعان کرده‌اند که:

قصد داریم به میلیون‌ها نفر کمک کنیم تا در هر کجای این کره خاکی که هستند به ضبط، تولید، تماشا و عرضه فایل‌های ویدئویی بپردازند!

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده