وب‌سایت‌ها می‌توانند عمر باتری ابزار اندرویدی شما را تحت نظر بگیرند

وب‌سایت‌ها می‌توانند عمر باتری ابزار اندرویدی شما را تحت نظر بگیرند

یکی از قابلیت‌های HTML5 به وب‌سایت، امکان دریافت وضعیت باتری گوشی‌های اندرویدی را می‌دهد. به واسطه‌ی یک API، وب‌سایت‌ها می‌توانند عمر باتری ابزار اندرویدی کاربران خود را بطور مداوم دریافت کنند.

مرورگرهای فایرفاکس، کروم و اپرا به واسطه‌ی یکی از قابلیت‌های موجود در کتابخانه‌های HTML5 این امکان را در اختیار صاحبان وب‌سایت‌ها قرار می‌دهند تا عمر باتری ابزارهای اندرویدی کاربران خود را تحت نظر بگیرند. از جمله اطلاعاتی که این API در اختیار کاربران قرار می‌دهد باقی مانده عمر باتری و حتی زمان باقی مانده شارژدهی این دستگاه‌ها به ثانیه است.

وقتی همه‌ی اطلاعات بدست آمده تجزیه و تحلیل شدند، نتیجه می‌تواند برای تشخیص ظرفیت باتری یک ابزار خاص مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب می‌توان متوجه شد با یک ابزار خاص با هر بار شارژ، چند ساعت می‌توان یک وب سایت را بازدید کرد یا اینکه برای هر بار مطالعه‌ی یک وب‌سایت چقدر باتری مصرف می‌شود. وقتی این اطلاعات جمع آوری می‌شوند می‌توان الگوی خاص مصرف هر ابزار را مشخص کرد. از این الگو برای دنبال کردن میزان مصرف باتری در سایت‌های مختلف در یک ابزار خاص استفاده می‌شود. وقتی شما الگوی مصرف یک ابزار  را در یک صفحه‌ی مشخص بدانید، زمانی که یک ابزار خاص در حال از دست دادن شارژ، یا بدست آوردن انرژی است، می‌توان تشخیص داد که آن ابزار خاص در حال بازدید از یک صفحه خاص است. این کار با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود.

API جدید در HTML می‌تواند زمان شارژ، زمان تخلیه‌ی شارژ و میزان حجم باقی مانده‌ی باتری را در اختیار وب‌سایت‌ها قرار دهد. این اطلاعات نیز هر ۳۰ ثانیه یک بار بروز می‌شوند که زمان مناسبی برای شکل گیری الگوهای مختلف است. از طریق این اطلاعات وب‌سایت‌ها می‌توانند مصرف انرژی صفحه‌های مختلف را تحت نظر گرفته و نسبت به بهینه کردن آن‌ها اقدام کنند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده