موسس فیس بوک نیمی از ثروت اش را صرف خیریه می کند

موسس فیس بوک نیمی از ثروت اش را صرف خیریه می کند

Mark Zuckerberg که یکی از جوان ترین مردان ثروتمند دنیاست نیمی از ثروت خود را به صرف امور بشردوستانه خواهد کرد. Zuckerberg عضو Giving Pledge شده تا در جمع ثروتمندان بخشنده ای همچون Bill Gates و Warren Buffett قرار گیرد.

در ماه سپتامبر گذشته، Mark Zuckerberg اعلام کرد که قصد دارد 100 میلیون دلار به سیستم تحصیلی شهرNewark  اهداء کند. اینطور به نظر می رسد که او قصد دارد در امور بشردوستانه فعالیت کند. این جوان 26 ساله به جمع ثروتمندان بخشنده ای همچون Bill Gates, Paul Allen, David Rockefeller و Geroge Lucas پیوسته است. George Lucas و بسیاری از ثروتمندان دنیا قول داده اند که نیمی از ثروت خود را خرج امور خیریه کنند. تمام افراد نامرده عضو موسسه Giving Pledge هستند.

Mark Zuckerberg در این رابطه گفت: "مردم صبر می کنند تا زمان زیادی از کارشان بگذرد و پس از آن به فکر بخشیدن می افتند، اما چرا باید صبر کرد؟ وقتی کارهای بسیاری برای انجام دادن وجود دارد. با وجود نسل جوان و موفقیت های آنها در شرکت های مختلف، فرصت های بسیار بزرگی برای ما جوان ها وجود دارد تا بتوانیم در زمان حیات مان تاثیر رفتارهای بشردوستانه را ببینیم. "

Zuckerberg جزء 16 بیلیونر تازه واردی است که جدیدا به Giving Pledge پیوسته است. Gibing Pledge موسسه ای است که بسیاری از ثروتمندان دنیا عضو آن شده اند و متعهد می شوند که در قید حیات و یا پس از مرگ بخشی از ثروت خود را صرف امور بشردوستانه کنند. این موسسه در حال حاضر 57 عضو دارد.

Zuckerberg به همراه موسس AOL یعنی Steve Case قول داده اند که نیمی از ثروت خود را خرج امور خیریه کنند.

 منبع: Toms Guide

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده