عبور ارزش بیت کوین از ۲۷۰۰ دلار و حرکت به سوی رکورد جدید ۳۰۰۰ دلاری

عبور ارزش بیت کوین از ۲۷۰۰ دلار و حرکت به سوی رکورد جدید ۳۰۰۰ دلاری

شاید تا چند سال پیش کسی تصور هم نمی‌کرد که روزی بیت‌کوین ارزشی به مقدار ۲۷۰۰ دلار پیدا کند؛ اما این اتفاق اکنون افتاده است و بیت‌کوین در مسیر رسیدن به ارزش ۳ هزار دلار قرار دارد.

بیت‌کوین در حال طی کردن مسیر پیشرفت است و هرروز نقطه‌ی عطف جدیدی در این روند پشت سر می‌گذارد. در زمان تهیه‌ی این گزارش، ارزش یک بیت‌کوین که به‌اختصار با BTC نیز به آن اشاره می‌شود به مقدار ۲۷۳۴.۹۹ دلار بوده است. با در نظر گرفتن این نکته که ارزش بیت‌کوین در گذشته به‌ندرت و به‌سختی از  ۲۰۰۰ دلار بیشتر شده است، رسیدن ارزش آن در یک بازه‌ی زمانی کوتاه و آن‌هم به چنین میزانی کاملا غیرعادی به نظر می‌رسد.

اگر ما تا چند روز پیش در گزارش‌هایمان اشاره می‌کردیم که قرار است ارزش بیت‌کوین به‌زودی به ۲۵۰۰ دلار برسد؛ اکنون به نظر می‌رسد که ما باید در این رقم تجدید نظر کنیم و این بار بگوییم که بیت‌کوین به‌زودی از ۳۰۰۰ دلار هم رد خواهد شد. این اتفاق در صورتی که درخواست‌ها برای آن ادامه پیدا کند، احتمالا در همین هفته‌ی آینده رخ خواهد داد.

به نظر می‌رسد بیت‌کوین اکنون به یکی از جذابیت‌های اصلی دنیای فناوری تبدیل شده است و همگان از آن استقبال می‌کنند. این موضوع با تمایل افراد برای تبدیل پول‌هایشان به واحد پول دیجیتال کاملا مشهود است. در همین حین، بیت‌کوین و همین‌طور سایر ارزهای رمزپایه (cryptocurrency) تحت تأثیر خبرهایی در مورد اقبال و تمایل دولت‌ها و کمپانی‌ها برای استفاده از آن قرار گرفته‌اند. ارزش بیت‌کوین با وضعیت سیاسی یا موقعیت یک کشور خاص بالا یا پایین نمی‌رود؛ این چیزی است که در واحدهای پول متداول به‌وفور شاهدش هستیم. در بدبینانه‌ترین حالت می‌توانیم بگوییم چنین جریان‌هایی دست کم بر ارزش آن تأثیر منفی نمی‌گذارد. برای مثال، برخی کارشناسان بر این باورند که خبرهای جدید منتشرشده در مورد سرویس سرمایه‌گذاری مودی (Moody) و ارزیابی‌هایی از پایین‌تر آمدن ارزش اقتصادی چین در آینده‌، باعث سوق داده شدن برخی از سرمایه‌گذاران به پدیده‌ی در حال شکوفایی بیت‌کوین شد.

خواسته‌ای فزاینده و روبه بالا

اکنون برای هفته‌های متوالی بیت‌کوین در حال رشد است و ارزش آن بالاتر و بالاتر می‌رود و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ نشانه‌ای برای توقف این روند وجود داشته باشد. این سرویس مسلما برای آن‌هایی که سال‌ها پیش، مقادیری بیت‌کوین خریداری کرده بودند، به‌عنوان یک تجارت سودآور تلقی می‌شود. گفته‌ی ما حتی برای افرادی که در ابتدای همین سال جاری میلادی نیز اقدام به خرید کرده باشند تا حد زیادی مصداق دارد. در ابتدای سال جاری میلادی ارزش بیت‌کوین حدود ۸۰۰ دلار بود. به هر حال اکنون چنین به نظر می‌رسد که ارزش بیت‌کوین دیگر هیچ‌گاه به چنین ارقامی بر نخواهد گشت.

کارشناسان این زمینه پیش از این نیز تصریح کرده بودند که اگر ارزش بیت‌کوین از آستانه‌ی اطمینان ۲۰۰۰ دلار عبور کند، پس از آن نرخ رشد ارزش این پول دیجیتال کاملا سریع خواهد بود. حال با توجه به آنچه از اوضاع بازار برمی‌آید، به نظر می‌رسد گفته‌ی آن کارشناسان کاملا صحیح بوده است و قیمت اخیر بیت‌کوین نیز بر گفته‌ی ما صحه می‌گذارد.

البته همه‌ی ما می‌دانیم که رقم ۳ هزار دلار اکنون به‌عنوان یک آستانه‌ی اطمینان جدید محسوب می‌شود و ما باید صبر کنیم و ببینیم که این پدیده تا قبل از رسیدن به یک ثبات نسبی و قابل پیش‌بینی، تا کجا قرار است مرزهای قیمت را درنوردد.

منبع softpedia

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده