پلیس فتا با شایعه سازی و شایعه پراکنی حادثه پلاسکو برخورد می‌کند

پلیس فتا با شایعه سازی و شایعه پراکنی حادثه پلاسکو برخورد می‌کند

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی اعلام کرد که با شایعه‌‌سازان و شایعه‌پراکنان حادثه‌ی آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو برخورد خواهد شد.

پلیس فتا با افرادی که در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در مورد حادثه‌ی آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو شایعه‌‌سازی و شایعه‌پراکنی کرده‌ یا می‌کنند، برخورد می‌کند.

سردار سید کمال هادیانفر گفت: «متأسفانه موجی از خبررسانی اشتباه در مورد حادثه‌ی آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو به وجود آمده است که این کار نه‌تنها به حل مشکل پیش‌آمده کمک نمی‌کند بلکه موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.

رئیس پلیس فتا بیان کرد: «برخی با پخش شایعات به دنبال بزرگ‌نمایی حادثه‌ هستند و رسیدن به مقاصدی خاص را دنبال می‌کنند. از شهروندان می‌خواهیم اخبار مربوط به حادثه‌ی پلاسکو را از رسانه‌ی ملی، رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر پیگیری و به شایعات توجه نکنند.»

سردار هادیانفر ادامه داد: «همه‌ی ابعاد، علل و عوامل این حادثه‌ی بزرگ هنوز مشخص نیست. تنها موضوع مشخص، اولویت عملیات جستجو و امداد و نجات به تمام ابعاد دیگر است. قطعاً در صورت کسب اطلاعات موثق از طریق رسانه‌های معتبر اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.»

رئيس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا به هم‌وطنان و کاربران ایرانی توصیه کرد: «شهروندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی باید از نشر و انتقال شایعات و اخبار غیر رسمی خودداری کنند. برابر ماده‌ی ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای، تشویش اذهان عمومی جرم است. هر فردی که به این قصد اقدام به انتشار اکاذیب کند تحت پیگرد قرار خواهد گرفت. مجازات این افراد از ۹۱ روز تا دو سال به همراه جزای نقدی است.»


منبع پلیس فتا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید